Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Sağlıklı Beslenme Ve Zayıflama Alanında Bandırma’daki Öncü Merkez
Sağlıklı Beslenme Ve Zayıflama Alanında Bandırma’daki Öncü Merkez
...
08-08-2019 10:00
GÜNDEM
0 Yorum
377 Okunma
Haberi Yazdır

Diyetisyen Kudret Karaca, Yeni Açtığı Sağlıklı Beslenme Ve Zayıflama Merkezi’nin, Bandırma’nın Bütün Eksiklerine Cevap Verecek Şekilde Düşünülüp buradan Yola Çıkılarak Hayata Geçirildiğini Söyledi.

Diyetisyen Kudret Karaca “Sağlıklı Beslenme ve Zayıflama Merkezi”, kapılarını Marmara Medya Grubu’na açtı. Yürüttükleri faaliyetler hakkında bilgilendirmelerde bulunan Diyetisyen Kudret Karaca, Bandırma ve çevresinde eşi benzeri olamayan kapsamda bir merkezi hayata geçirdiklerini söyledi. Merkezde; yeni sistem kablosuz elektro fitness, bölgesel zayıflamaya yardımcı soğuk lipoliz ve Türkiye’de sadece 3 şehirde bulunan cihaz ile uygulanabilen andulasyon terapisi gibi hizmetler verilebiliyor.

Sağlıklı Beslenme ve Zayıflama Merkezi’nde küçük bir tura çıktığımız haberimizden öne çıkan başlıklar şu şekilde;

“Elektro Fitness Cihazıyla 20 Dakikada 450-500 Kalori Harcanabiliyor”

Bizlere ilk olarak Elektro fitness cihazını tanıtan Diyetisyen Kudret Karaca, elektro fitness ile yapılan 20 dakikalık egzersizin, spor salonunda yapılan iki buçuk saatlik bir egzersiz ile eş değer olduğunu belirtti. Karaca, elektro fitness ile ilgili verdiği bilgilerde, “Elektro fitness cihazımız vücudumuzun 20 farklı bölgesindeki kasları çalıştıran bir sistem. Özel olarak giyilen kıyafetin içinde 20 tane elektrot var. Eski sistemimiz kabloluydu. Şu an kullandığımız kablosuz yeni sistem ve Bandırma’da ilk.

Elektro fitness, spor salonunda ortalama iki buçuk saatlik ağır bir spor ile yakılan kaloriyi bize 20 dakikada yakabilmeyi vaat ediyor. Vücudun belli yerlerine yerleştirilen elektrotlar kasları aktive ediyor ve hocamız eşliğinde yapılan egzersiz ile 20 dakikada 450-500 kalori harcanmış oluyoruz. Haftanın iki günü bu spor için yeterli oluyor. Hem kas kütlemizi arttırmamıza, hem de bölgesel incelmeye yönelik bir spor,” dedi.

“Dünya’da bölgesel zayıflama üzerine FDA Tarafından Onaylanan Tek Soğuk Lipoliz Aleti”

Diyetisyen Kudret Karaca, soğuk lipoliz aleti ile bölgesel fazlalıklardan yaklaşık 3 ay içerisinde kurtulmanın mümkün olduğunu kaydederek, “Yağların birikmiş olduğu bölgeye çeşitli başlıklar yardımıyla 45 dereceye kadar sıcak, sonrasında ise eksi 15 dereceye kadar soğuk vakumlama hareketi uyguluyor. Bu yüzden adına soğuk lipoliz deniliyor. Bu alet yardımıyla yağlar, kana ve idrara karışıp vücuttan atılıyor. Etkisi bir iki hafta içinde başlıyor ve gözle görülür olarak hemen 2 bedene kadar incelme sağlıyor. Toplam uygulama 2 buçuk aya kadar devam ediyor. Kilo vermek adına değil ama bölgesel fazlalıklarımızdan kurtulmak üzerine, FDA onaylı tek alet olarak geçiyor. Bu cihaz ile oldukça pozitif dönüşler alabiliyoruz,” dedi.

“Genel Fizik Tedavisi Ve Zayıflama İçin Andulasyon Terapisi”

Türkiye’de sadece 3 şehirde bulunan andulasyon terapi cihazını açtıkları yeni merkez ile beraber Bandırma’ya kazandırmış olmaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Diyetisyen Kudret Karaca, cihaz ile ilgili şu bilgileri verdi, “Genel fizik tedavi, ödem, sinir sıkışmaları, bel fıtığı, bacak ağrıları gibi rahatsızlıkların yanında zayıflama ve bölgesel zayıflamada andulasyon teknolojisini kullanıyoruz. Bu cihazın ısı ve kızıl ötesi ışınları ödem atmayı, kaslarda rahatlamayı sağlıyor. Elektro fitness sonrası oluşan yüklemeden sonra vücudu rahatlatmaya da yarıyor. 15 dakikalık seansları var ve 1 ay sonra olumlu durumlarda yarım saate yükselttiğimiz de oluyor. Haftada 2, en fazla 3 kez öneriyoruz. Kalp pili olan kişiler ve gebelik şüphesi olanlar haricinde herkes yararlanabiliyor. Zayıflama ve fizik tedavi ile bütünsel terapide kullanılan bir yöntem olarak adlandırıyoruz.”

“Merkezimizi Bandırma’nın Eksik Noktalarından yola çıkarak tasarladık”

Merkez turumuzu tamamladıktan sonra röportaja devam ettiğimiz Diyetisyen Kudret Karaca, “Burayı tasarlarken Bandırma’da neyin eksik olduğunu düşündük ve buradan yola çıkarak adım attık. Sadece diyet alma değil, psikolojik destek sağlamak ve yanında ekstra oluşan sıkıntılarımızı da göz ardı etmedik. Örneğin diyet için zaman var ama spor için zaman yok diyen kişileri düşündük. Sporu hallettik, bölgesel fazlalıklarımız kaldı diyenler için ne yapabiliriz dedik ve bundan yola çıkarak son teknoloji ürünleri Bandırma’ya getirdik. İnsanların burada güzel vakit geçirmesini istedik ve merkezimizi oluşturduk,” sözleriyle konuşmasını noktaladı./Umut Osman Sunci-Özlem Kurt

Etiketler :
Sağlıklı Beslenme Ve Zayıflama Alanında Bandırma’daki Öncü Merkez -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net