Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Şenlikler 100. Yıl Mahallesi’nde Devam Etti
Şenlikler 100. Yıl Mahallesi’nde Devam Etti
...
07-08-2019 12:03
GÜNDEM
0 Yorum
451 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Mahalle Şenlikleri ara vermeden devam ediyor. Tişörtünü Al Gel (Tişört Boyama) Kukla Gösterileri ve Tiyatro Oyunlarını içeren Mahalle Şenliklerine, çocuklar, veliler ve diğer vatandaşlar gün geçtikçe büyük ilgi göstermeye başladı.

İlki, 31 Temmuz Çarşamba günü 600 Evler Mahallesi’nde başlayan, ardından İhsaniye Mahallesi’nde devam eden Mahalle Şenliklerinin üçüncüsü 100. Yıl Mahallesi’nde Cuma Pazarı Çocuk Parkında mahallelinin büyük ilgisiyle gerçekleşti. Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, şenliklere katılarak ailelerle sohbet etti, Başkan Tosun, çocuklarla da bire bir ilgilenip bol bol fotoğraf çektirdi. Tişört üzerinde boyama çalışması yapan çocuklardan çoğunluğu tuttukları takımların logosunu ve adını tercih ederken, bazıları da çizgi filim karakterleri, çeşitli manzara ve kuş profillerini yansıtmaya çalıştılar. Görüşlerini aldığımız çocuklarımız, şenlikler nedeniyle çok mutlu olduklarını, şenliği düzenleyen Bandırma Belediye Başkanına teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Marmara Medya Grubuna yaptığı özel açıklamada, Belediye olarak kültür ve sanat Etkinlikleri kapsamında Bandırma’da düzenlenen kültürel etkinlikleri arttırmak ve yeni faaliyetlerini vatandaşlarla buluşturmak amacıyla Mahalle Şenlikleri’ni düzenlemeye başladıklarını ve bu etkinliğe aileler ve çocukların oldukça ilgi gösterdiklerini, bu durumun da kendisini çok memnun ettiğini söyledi. Ayrıca 4-12 yaş gurubundaki çocukların çizdiği resimleri çok beğendiğini ifade eden Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, bu şenliklerin ileriki yıllarda da daha değişik versiyonlarla devam edeceğini ve geleneksel hale getireceklerini söyledi. 100. Yıl Mahallesi’ndeki şenliklere, CHP Bandırma İlçe Başkanı Hüseyin Bahar ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Bandırma Belediyesince şenliklere katılan çocuklara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

İlki, 600 Evler Mahallesi’nde başlayan şenlikler, sırasıyla 8 mahallede devam edecek. Şenliklere 06/08/2019 Çarşamba günü Levent Mahallesi Gazi Oğuz Işık Çocuk Parkında, 07/08/2019 Perşembe günü Ayyıldız Mahallesi Muhtarlık Önü-Tatlısu Çeşmesinde gerçekleştirilecektir. /Ahmet Türkmen –Canan Babacan Yıldız

Etiketler :
Şenlikler 100. Yıl Mahallesi’nde Devam Etti -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net