Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Şehir Çalıştayı Bölge Toplantısı Bandırma’da Yapıldı
Şehir Çalıştayı Bölge Toplantısı Bandırma’da Yapıldı
...
07-08-2019 11:59
GÜNDEM
0 Yorum
320 Okunma
Haberi Yazdır

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından 2020-2024 dönemi Stratejik Planlamaya esas Şehir Çalıştayı Bandırma’da düzenlendi.

Grand Asya Otel’de düzenlenen Bandırma, Marmara, Erdek, Manyas ve Gönen ilçelerini kapsayan ve bölge toplantısı niteliğindeki toplantıda Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, konuya ilgili Büyükşehir Daire Başkanları, Bandırma Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ile çok sayıda davetli yer aldı.

Toplantı anket ve analiz sonuçlarının değerlendirmeleriyle başlarken ortaya çıkan talepler ve vatandaş beklentilerinin sonuçları ve durum analizleri katılımcılarla paylaşıldı. Yapılan anket çalışmalarında Altyapı, Mobilizasyon, Gelir, ekonomik yapı, istihdam, tarım, sanayi, turizm, kültür ve sosyal yaşam gibi konu başlıklarından oluşan anket sonuçlarının değerlendirilmesi yapıldı.

Anket ve analizlerin ardından toplantının açılış konuşmasını Bandırma Belediye Başkanı Av.Tolga Tosun yaptı. Başkan Tolga Tosun yaptığı konuşmada, stratejik planların yerel yönetimlerin hizmet ve çalışmalarının daha sağlıklı bir şekilde ortaya koymalarına büyük katkı sunduğunu söyledi.

Başkan Tosun: “Stratejik Planlar yerel yönetimlerin hizmet dönemi boyunca yapmayı hedeflediği çalışmaları sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmelerine büyük katkı sunan planlardır. Bu nedenle stratejik planların doğru bir şekilde hazırlanabilmesi için hedeflerin bu doğrultuda tespit edilmesi, bütçe ve gelir kalemlerinin bu esaslara göre ortaya sunulması gerekmektedir. Bandırma Belediyesi olarak bizler bu esaslar ışığında 2020-2024 dönemi stratejik plan çalışmalarımızı sistemli ve Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir şekilde sürdürüyoruz. Bu süreçte ortak aklı ön plana çıkararak her türlü siyasi menfaatten uzak bir bakışla sadece kentimize, Bandırmamıza neler kazandırabiliriz düşüncesinin çerçevesinde süreci işletiyoruz. Sadece kağıt üzerinde formaliteden yapılmış bir stratejik planlamayı doğru bulmuyoruz. Amacımız Bandırmamıza, halkımıza katkı sunacak projelerin hayata geçirilmesini sağlamak. Bizler bunun için çalışıyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’un ardından söz alan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’da konuşmasında, stratejik plan çalışmaları kapsamında bölgede sağlıklı bir iş birliğinin tüm ilçelere büyük katkılar sunacağını söyledi. Başkan Yılmaz, bu çalıştayın Kuzey Balıkesir’in ilk çalıştay toplantısı olduğunu belirterek, bu toplantı kapsamında tüm paydaşların burada söz alarak sorunları ve talepleri dile getirmesi gerektiğini söyledi. Yeni dönemin stratejik planı için ilçe belediyeleriyle birlikte kentin tüm paydaşlarının dahil edilerek doğru bir planlamanın ortaya çıkması adına bu tür çalıştayları önemsediklerini belirten Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, amaçlarının ilçe belediyeleriyle birlik içinde güçlü bir Balıkesir olduğunu ifade etti.

Yapılan konuşmaların devamında verilen aranın ardından çalıştaya öğleden sonraki oturumlarla devam edildi. /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

 

 

Etiketler :
Şehir Çalıştayı Bölge Toplantısı Bandırma’da Yapıldı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net