Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > LGS 1. Nakil Sonuçları Açıklandı!
LGS 1. Nakil Sonuçları Açıklandı!
...
06-08-2019 12:26
GÜNDEM
0 Yorum
255 Okunma
Haberi Yazdır
 
2019 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Sonuçlarına https://www.meb.gov.tr/sinavlar/sorgu/lise_yerlestirme/2019_LISE_YERLES_ek_1_khfduhdsfb93527/ ulaşabilirsiniz. Lise nakil sonuçları ardından yerleştirilen öğrenciler kayıtlarını yapacak, yerleşemeyen öğrenciler ise lise ikinci nakil döneminde tekrar tercih yapacaklar. 
Sonuçların ardından hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler LGS ikinci nakil tercihleri ise 5 – 8 Ağustos'ta yapacak. İkinci nakil tercihleri döneminde de hiçbir yere yerleşemeyen öğrencilerin 19 – 23 Ağustos tarihleri arasında il / ilçe nakil komisyonlarına başvurmaları gerekecek.
 
İKİNCİ NAKİL TERCİH BAŞVURULARI NE ZAMAN?
 
5 Ağustos Pazartesi başlayan yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih başvuruları 8 Ağustos’ta sona erecek. Yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarının 10 Ağustos’ta açıklanmasıyla merkezi olarak yürütülen ana yerleştirme süreci tamamlanmış olacak. Hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için ise il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 6 Eylül’de yerleştirme süreci tamamen sona erecek.
 
İKİNCİ NAKİL SONUÇLARI İLE YERLEŞTİRME ORANI % 98’E YÜKSELDİ
 
MEB yetkililerinden edinilen bilgiye göre, ilk yerleştirme sonunda öğrencilerin yüzde 95’i istedikleri liselere yerleştirilirken, bu oran yerleştirmeye esas birinci nakil sonunda yüzde 98’e yükseldi.
İlk yerleştirme ve yerleştirmeye esas birinci nakil sonunda liselere yerleşen öğrenci sayısı 1 milyon 27 bin 322’ye yükseldi.

Etiketler :
LGS 1. Nakil Sonuçları Açıklandı! -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net