Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Kuruyemiş Kabuklarını Yere Atıp Çevreyi Kirletmeyelim
Kuruyemiş Kabuklarını Yere Atıp Çevreyi Kirletmeyelim
...
05-08-2019 12:00
GÜNDEM
0 Yorum
170 Okunma
Haberi Yazdır

Çocuk parklarına çocuklarını eğlendirmek için gelen bazı duyarsız ailelerin çekirdek kabuklarını yerlere atması tepkilere neden oluyor.

Oyun aletlerine çocuklarını bırakan ailelerden bazıları, yanlarında getirdikleri başta ayçiçeği olmak üzere çeşitli kuruyemiş kabuklarını gelişigüzel yerlere atıp çevre kirliliğine neden oluyorlar. Bu konuda duyarlı aileler ve çocuklar, çekirdek kabuklarının atıldığı yerlerde özellikle yaşları küçük çocuklara kötü örnek olunduğunu ve zaman zaman esen rüzgârlardan da çocukların sağlık açısından etkilenerek zarar gördüğünü söylüyorlar.

“Kabukların içinde oynamak bizim hakkımız değil”

Bunun en büyük örneklerinden biri Sunullah Mahallesi Dersadet Camisi yanında yer alan çocuk parkında yaşanıyor. Oyun oynamaya gelen çocuklar” biz buraya oyun oynamaya geliyoruz ama her taraf çekirdek kabuklarıyla dolu. Onların içinde oynayıp zamanımızı geçirmek istemiyoruz. Buraya her gün Bandırma Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünden görevliler gelip temizliyor ama ertesi gün yine aynı manzaralarla karşı karşıya kalıyoruz. Buradan ailelere sesleniyoruz, lütfen çekirdeklerinizi yerlere atmayın, çekirdek alırken yanınızda bir de yedek poşet getirip onun içine atın” derken, ailelerden bazıları da” biz çocuklarımızı çöp pisliklerinin içinde oynatmaya mecbur değiliz. Bu çocukların yaşı çok küçük ve kötü şeylerden etkileniyorlar. Lütfen duyarlı olalım ve çekirdek kabuklarını yerlere atmayalım” ifadesinde bulunuyorlar.

Tabi ki bu konu sadece çocuk parklarıyla sınırlı değil, çarşıda, pazarda gezerken, sahilde, parklarda oturup dinlenmeye çalışırken çekirdek kabuklarını yerlere atmayıp poşetlerin içinde toplayarak çevrenin temiz olmasına dikkat etmeliyiz. /Ahmet Türkmen – Umut Osman Sunci

Etiketler :
Kuruyemiş Kabuklarını Yere Atıp Çevreyi Kirletmeyelim -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net