Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > CHP’li Şahin: Kaz Dağlarını korumak sadece Cumhuriyet Halk Partisi’nin görevi değil; ülkesini seven, vicdanı olan, gelecek nesilleri düşünen herkesin görevidir.
CHP’li Şahin: Kaz Dağlarını korumak sadece Cumhuriyet Halk Partisi’nin görevi değil; ülkesini seven, vicdanı olan, gelecek nesilleri düşünen herkesin görevidir.
...
05-08-2019 11:33
GÜNDEM
0 Yorum
244 Okunma
Haberi Yazdır

Kaz Dağları’ndaki Alamos Gold şirketinin altın arama ve işleme faaliyetleri için 200 bine yakın ağacı  yok etmesi üzerine bir basın açıklaması yayınlayan CHP Balıkesir Milletvekili Op.Dr. Fikret Şahin; “Yeryüzü cennetimiz, dünyanın en bol oksijenli bölgeleri arasında ilk üçe giren, şifalı suları, asırlık ağaçları, endemik bitki türleri, antik kentleri ve efsaneleri ile dünya miraslarına bile girebilecek güzellikte olan; doğal ve kültürel zenginlikleri harmanlayan Kaz Dağları bugün gelinen noktada yok edilmeye çalışılmaktadır.” şeklinde açıklamalarda bulundu. Kirazlı maden sahası içinde 195.000 ağacın kesildiğini, bu rakamın izin verilenin 4 katı olduğunu ve ilerleyen zamanlarda 600.000’in üzerinde ağaç kesilmesi beklendiğinin üzerinde duran CHP’li Şahin; “Birileri Kaz Dağları için düğmeye basmış, onu yok etmeye çalışıyor; bu gayet açıktır.” dedi.

Bugün sahnede milliyetçilik satanların, önce vatan ve beka diyenlerin gerçekte güzel olanı yok etme gayreti ile geleceğe zarar verdiklerinin ve büyük bir ihanete bulaştıklarının altını çizen Milletvekili Şahin; “Gerçek bir beka meselesi arıyorsanız; buradaki ağaçlara, bölgedeki doğal su kaynaklarına ve bu coğrafyada yaşayan canlılara bakın. Bunları yok etmeyelim. Ülkemizin, çocuklarımızın geleceği ile oynamayalım.” çağrısında bulundu.

Kaz dağlarını korumanın ve sahip çıkmanın siyaset ötesi bir duruş gerektirdiğini vurgulayan CHP’li Şahin; “Kaz dağlarını korumak sadece Cumhuriyet Halk Partisi’nin görevi değil; ülkesini seven, vicdanı olan gelecek nesilleri düşünen herkesin görevidir. Bu bağlamda iktidar partisi milletvekillerinin, özellikle bölge milletvekillerinin de Kaz Dağları’nın korunmasına destek vermesini beklemekteyiz. Gelin hep birlikte Türkiye’nin dört bir yanında bu şekilde yok edilmeye çalışılan doğal güzelliklerimize sahip çıkalım” diyerek iktidar partisinin de bu noktada üzerine düşeni yapması gerektiği belirtti.

Etiketler :
CHP’li Şahin: Kaz Dağlarını korumak sadece Cumhuriyet Halk Partisi’nin görevi değil; ülkesini seven - vicdanı olan - gelecek nesilleri düşünen herkesin görevidir. -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net