Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > SPOR > “Sağlıklı Hayat Senin Elinde Projesi” İşbirliği Protokolü İmzalandı
“Sağlıklı Hayat Senin Elinde Projesi” İşbirliği Protokolü İmzalandı
...
22-06-2019 11:00
SPOR
0 Yorum
357 Okunma
Haberi Yazdır

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Gençlik Projeleri Destek Programı 2018/II kapsamında 12-29 yaş arası gençlere yönelik “Sağlıklı Hayat Senin Elinde” projesi işbirliği protokolü imzalandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca, gençlerin ve gençlik gruplarının ihtiyaçlarını dikkate alarak, gençlerin kişisel ve sosyal gelişiminin desteklenmesi, potansiyellerini gerçekleştirebilmelerine imkân sağlanması, karar alma ve uygulama süreçleri ile sosyal hayatın her alanına etkin katılımının artırılması, gençlik ve spor hizmetlerine erişimlerinin kolaylaştırılması ve yenilikçi fikirlerin hayata geçirilmesi amacıyla Gençlik Projeleri Destekleme Programı gerçekleştirilmektedir.

Gençlik Merkezi Kültür Spor Kulübü Derneğince; bağımlılıkla mücadele başlığı altında, gençlerin bağımlılıkla mücadele alanında üretim yapmalarını (kısa film, kamu spotu, fotoğraf, tiyatro gösterisi vb.) ve bu ürünlerini akranları ile birlikte sergilemelerini ya da yarışmalarını (kısa film yarışması vb.) sağlayacak projeler kapsamında, 2018-II Gençlik Projeleri Destekleme Programına sunulan 24741 nolu “Sağlıklı Hayat Senin Elinde” projesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca desteklenmeye uygun görüldü.

Bu kapsamda 12 Haziran 2019 günü Vali Yardımcısı Mustafa Çek Başkanlığında, Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Milli Eğitim İl Müdürü Yakup Yıldız, Sağlık İl Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Küçükkapdan, Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ahmet İnan, Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Yonca Altındal, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Balıkesir Şube Başkanı Dr. Ömür Akyıldız Eroğlu ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri, Psikolojik Danışman ve Rehberlik Uzmanı, Psikologlar, Gençlik Liderleri, Gönüllü Gençlik Liderleri ve Gönüllü Gençlerle geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda, proje metninde yazan;

 1. Balıkesir Üniversitesinde örgün eğitimine devam eden öğrencilerden bir tiyatro ekibi kurularak tiyatro eğitimi verilmesi, bu ekibin bağımlılığa iten ana sebeplerden olan hayır diyememe, merak, kendini ispatlama çabası, sorun çözme becerisi, öfke kontrolü konularında interaktif bir tiyatro metni yazması,
 2. Bu tiyatro ekibiyle 2019 Ekim, Kasım, Aralık aylarında ilimizin Havran, Bigadiç, Manyas, Savaştepe, Dursunbey, İvrindi, Sındırgı, Kepsut, Balya, Marmara, Karesi, Altıeylül ilçelerinin öncelikle Yatılı Bölge Okulları olmak üzere toplam 30 ortaokulda tiyatro gösterisi,
 3. Balıkesir genelinde lise eğitimine devam eden öğrencilerin katılabileceği lise öğrencileri arası “bağımlılıkla mücadele için bir videoda sen çek” konulu ödüllü kısa video yarışması,

 

 

 1. 2020 Yeşilay haftasında 2-6 Mart tarihleri arasında bir etkinlik alanı oluşturularak,

 

 • Video Gösterimi (bağımlılığın zararları ilgili kamu spotları vb.),
 • Bağımlılığın zararları konulu stant,
 • Bağımlılığın zararlarını konulu fotoğraf sergisi,
 • Yarışmaya katılan videoların gösterimi,
 • Tiyatro gösterimi,
 • Gençlik konseri,
 • İnteraktif oyunlar,
 • İkram alanı

Proje faaliyetleri konuşuldu.

Projenin daha sağlıklı yürütülebilmesi için ilgili kurumlardan görevlendirilen Sosyolog, Eğitim Uzmanı, Psikolojik Danışman ve Rehberlik Uzmanı, Psikologlar, Gençlik Liderleri ve Gönüllü Gençlerinde içinde yer aldığı 27 kişilik geniş bir proje ekibi oluşturuldu.

Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Balıkesir Şubesi ile işbirliği protokolü çerçevesinde 9 ay boyunca Balıkesir’de ilgili etkinlikler gerçekleştirilecek.

Ortaokullarda yapılacak tiyatro gösterileri için, gönüllü gençlerden oluşan tiyatro ekibinin hazırlamış olduğu tiyatro metni proje ekibi tarafından incelendikten sonra Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’na gönderilecek.Bu arada tiyatro ekibinde metin okuma çalışmalarına devam ediyor.

Etiketler :
“Sağlıklı Hayat Senin Elinde Projesi” İşbirliği Protokolü İmzalandı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net