Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > SPOR > Çeri, “Bandırmaspor Sahipsiz Kalmasın”
Çeri, “Bandırmaspor Sahipsiz Kalmasın”
...
20-06-2019 10:21
SPOR
0 Yorum
796 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırmaspor olağan genel kurul toplantısına bir gün kalmasına rağmen henüz başkan adayının çıkmaması taraftarlar arasında endişeyle karşılanıyor.

Eski Milli kaleci ve Futbol yorumcusu Hüseyin Çeri, Bandırmaspor’un sahipsiz kalmayacağına inandığını belirterek, başkan adayı çıkmaması halinde bunun hem Bandırmaspor, hem de Bandırmalılar için büyük bir ayıp ve leke olacağını söyledi. Çeri, böyle bir durumda Bandırmaspor’un yoluna kayyum ile devam etmek zorunda kalacağını ve bunun da Bandırma’ya hiç yakışmayacağını vurguladı.

Çeri, şunları söyledi, “Çok eski bir mazisi olan Bandırmaspor’da hala bir yönetim oluşmamış olması kulübümüze ve Bandırma’ya yakışmaz. Bir çok ilçeden büyük bu kentin 21’inde yapılacak kongre öncesi  ortaya yönetim çıkmaması kalması şehir adına talihsiz bir durumdur. Taraftarların bazıları Kılkışlı’nın tekrar başkanlığa gelmesini istiyor. Geçen günlerde de bazı gazetelerde de Ahmet Edinaday olabilir dendi. Tabi şu anda başkanımız Karlahan’dan da ses çıkmıyor. Cuma günkü kongrede çoğunluğun sağlanacağını sanmıyorum. Bu gerçekten acı bir tablo, Bandırma’ya yakışan bir tablo olmadığını özellikle belirtmek istiyorum. Tabi ki Bandırmaspor’da başkanlık yapmak kolay değil ama hepimiz de Bandırmalıyız diye hava atıyoruz. Şuanda Bandırmalılar nerede? Bu yakışmayan tabloyu değiştirmemiz gerekir. Değiştirmemiz için de elimizi taşın altına koymamız gerekir. Kolay değil. Ben Hüseyin Çeri olarak, futbola duyarlılık gösteren biri olarak bana sorsalar Bandırmaspor’un borcu ne kadar diye, bilmiyorum. Acaba bilen var mı? Herkes bir rakam telaffuz ediyor ama gerçekten bizim borcumuz ne kadar kimse bilmiyor. Bilmediğimiz için de bir yorum yapamıyoruz. Birisi ben başkanlık yapacağım ama önümü görmek için ne kadar borcumuz var dese kimden nasıl yanıt alır bilmiyorum. İşimiz hiç kolay değil.

Şuan transfer ayı başladı. Geçmişe,2018-2019 sezonuna gidersek Bandırmaspor ikinci yarıda 16 tane futbolcuyu gönderdi, 16 futbolcu geldi ve hocayla birlikte yeni bir oluşum oldu. Kümede kalmamız bile bir başarı. Borçlarımız var, futbolcuların alacakları var, kiralık olanlar var. Şuanda başkanlığa aday olması gereken kişinin önünü görme adına en az 5 milyon lira cebinde nakit olması gerekiyor. Sözleşmesi biten ve bitmeyen kişiler de var. Sözleşmesi biten futbolcuları beğeniyorsa ona para vermesi gerekir, para yok. Mevki açısından yeni futbolcu alması gerekir, para sıkıntısı nedeniyle adım atmaya cesaret yok. Yani Bandırma için hoş olmayan bir tablo. Kim gelirse gelsin zorluklarla karşılaşacağına inanıyorum ama birileri de çıkıp elini taşın altına koymak zorunda. Başka alternatif yok.

Karlahan ne düşünür bilemiyoruz. Kendisi de bir açıklama yapmadı. Benim şöyle bir öngörüm var. Kesin bilgi değil tabi de örneğin Karlahan kendine has bir yönetim oluşturmaya çalışıyor. Oluşturduğunda da gerçekten üstünde durduğu kişiler bunu kabul ede mi, etmez mi, geçen seneden daha iyi bir yönetim oluşturabilir mi, oluşturamaz mı bunları bilmiyoruz. Karlahan sessiz. Bir sürpriz olur mu olmaz mı bilmiyoruz. Önümüzü görmeden konuşuyoruz, yorum yapıyoruz. Ben her şey Bandırmaspor’un lehine gelişsin isterim. Çok eski bir maziye sahip olan Bandırmaspor sahipsiz kalmasın diyorum. Eğer sahipsiz kalırsa bunun adına kayyum denir. Kayyum olduğu zaman herkesi bağlar. Bunun olmaması için neler yapılmalıdır düşünülmesi gerekiyor. Kayyum en son başvurulacak ve şık olmayan bir olaydır. Bugüne kadar böyle bir şey olmadı ama günümüz koşullarında böylesine bir olay yaşanırsa gerçekten hepimize yazıklar olsun derim.” /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

Etiketler :
Çeri - “Bandırmaspor Sahipsiz Kalmasın” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net