Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > SPOR > Göztepe Futbol Okulu Geleceğin Futbolcularını Arıyor
Göztepe Futbol Okulu Geleceğin Futbolcularını Arıyor
...
10-06-2019 10:00
SPOR
0 Yorum
664 Okunma
Haberi Yazdır

Göztepe Futbol Okulu, Hem Spor Disiplini Almış İyi Bireyler Hem De Geleceğin Futbolcularını Yetiştirmek İçin Bandırma’da Çalışmalarına Tam Gaz Devam Ediyor.

Türkiye’nin en köklü futbol kulüplerinden biri olan Göztepe, Bandırma’da açtığı futbol okulu ile geleceğin futbolcularını yetiştiriyor. 5 ve 15 yaş arası çocuklara profesyonel antrenörler eşliğinde eğitim veren okulda aynı zamanda antrenmanlardan önce kitap okumaları da yapılarak çocukların mental gelişimine katkı sunuluyor.

Göztepe Spor Okulu Antrenörü Berker Kanmaz, yaptığımız röportajda kendisi ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler paylaştı. Aynı zamanda eski Göztepeli futbolcu olan Berker Kanmaz, 16 yaşında profesyonelliğe adım attığını belirterek 19 yaşında çapraz bağlarının kopması sonucu sakatlandığını fakat mesleğinin sevgisinden vazgeçmediğini, bu yüzden 19 yaşında spor akademisine girdiğini ve futbol antrenörlüğü bölümünü bitirdiğini söyledi.

Kanmaz, sözlerine şöyle devam etti, “Göztepe ile hiçbir zaman bağlarımı koparmadım. Göztepe büyük bir camia, büyük bir kulüp ve ben de orada doğup büyüdüm. Daha sonra kulüp yöneticilerimizle konuşup Bandırma’da da Göztepe’nin adını duyurmak istedik. Bandırma’ya bir şube açmamız gerektiğini söylediler ve ben de buna öncülük ettim. Kulübümüzün desteği ile beraber burada bulunmaktayız.

Öğrencilerimiz 5 ve 15 yaş arası çocuklarımızdan oluşuyor. Öncelikle burada bulunma amcamız iyi bireyler yetiştirmektir. Herkes futbolcu olacak diye bir kaide yok. Futbol oynayan çok öğrencimiz var, tabi ki içlerinden iyi olanlar futbolcu olacaklar. Biz de Furkan hocamla beraber Göztepe Kulübü olarak bunun için emek sarf ediyoruz. Yetenekli oyuncularımız var. İnşallah aralarından Göztepe’de futbol oynayanlar çıkacak. Bunu çok istiyorum. Burada hem futbolcu hem de iyi bireyler yetiştiriyoruz,” dedi.

Yardımcı Antrenör Furkan Göksel ise kendisinin kalecileri çalıştırdığını ifade ederek, “Çocuklarımızı iyi bireyler haline getirerek Göztepe ya da herhangi bir kulüpte kalelere teslim etmeyi amaçlıyorum. Bunun için kalecilerle hafta içleri birebir antrenmanlarımız oluyor. Hafta sonu da takımla birlikte çalışıyorlar. Yeni gelen öğrencilere göre gruplar oluşturarak bölüyoruz. Şu an 2 grupta çalışıyoruz. Bu sayı gelen yeni öğrencilere göre artabilir. Kayıtlarımız hala devam ediyor. Yaz boyunca da devam edeceğiz,” dedi.

Öğrenci velileri ise yaptığımız röportajlarda okulda verilen eğitimden son derece memnun olduklarını vurguluyorlar. Veli Hüseyin Topsever, kurs ile ilgili düşüncelerini, “Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim düsturuyla, Bandırma’da böyle bir tesiste, böyle kaliteli hocalarla çalıştığımız için çok mutluyuz. Gelişim dönemlerinde ahlaklı, disiplinli ve profesyonel eğitim alıyorlar. İnşallah bu fırsattan diğer çocuklar da faydalanır. Berker hocamız, Furkan hocamız ve değerli tesis çalışanları gerçekten çok çalışkanlar. Kendileri de ahlaklı ve disiplinli yetiştikleri için ve burada bir aile ortamı sundukları için çok şanslıyız,” sözleriyle ifade etti.

Bir diğer öğrenci velisi Özlem Gökalp ise, “Oğlum futbolu çok seviyordu. Küçüklüğünden beri evde bile top oynuyordu. Sonra Göztepe kulübünün okulumuza gelip tanıtım yaptığını öğrendim. Ben de Berker hocam ile telefonda konuştum ve kendisi de bana çok güven verdi. Oğlumun hem futbolu öğreneceği hem de düzenli bir spor disiplin alacağı adına söz verdi. Göztepe Spor Kulübü bana gerçekten güven verdi. Ayrıca Berker hocam idmanlardan önce çocuklara her hafta yarım saat kitap okutuyor. Bu da hoşuma giden başka bir ayrıntı,” dedi. /Umut Osman Sunci

Etiketler :
Göztepe Futbol Okulu Geleceğin Futbolcularını Arıyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net