Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > “Bandırma’nın en büyük sorunu çevre kirliği”
“Bandırma’nın en büyük sorunu çevre kirliği”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Genel Meclis Üyesi İsmet Koçyiğit, Bandırma’nın en önemli sorununun çevre kirliliği olduğuna dikkat çekti. ...
01-10-2012 10:17
GÜNDEM
0 Yorum
2538 Okunma
Haberi Yazdır

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Genel Meclis(İGM) Üyesi İsmet Koçyiğit, “Çevre kirliliği Bandırma’nın en büyük sorunudur” dedi. CHP’li İGM Üyesi Koçyiğit, Bandırmalıların mustarip olduğu kötü kokular konusunda vatandaşları daha duyarlı olmaya çağırdı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Gökçek’i koku konusunda bilgilendirdiğini kaydeden Koçyiğit, Gökçek’in konuyla yakından ilgilendiği ve hemen telefonla aradığı Bandırma Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Baştabibi Dr. Zafer Yılmaz’dan konuyla ilgili geniş bilgi aldığını söyledi.

Kötü kokuların kaynağını tespit edebilen ve "koku ölçer" diye bilinen cihazın Bandırma ve Balıkesir ilinde bulunmadığını belirten Koçyiğit, "Bu cihaz 20-25 bin lira değerinde. Ama ne ilde ne de ilçede var.” Diye konuştu.

İsmet Koçyiğit konuşmasında; “Arkadaşlar Bandırma’nın en büyük sorunu çevre kirliliğidir. Geçtiğimiz gün akşam saatlerinde birdenbire ortaya çıkan ve yaklaşık olarak 2 saat kadar etkisini sürdüren acayip bir koku Bandırmayı felç etti. İnsanların tamamı bu kokudan şikayetçi. Bu koku ile ilgili olarak, Bandırma Sağlık Grup Başkanı Zafer Yılmaz’dan aldığım bilgiye göre, Pazartesi günü Hıfzıssıhha Kurulu toplanıp konuyu değerlendirecek ve konu ile ilgili olarak hazırladığı raporu Çevre İl Müdürlüğüne gönderecek. Burada hiç kimseyi suçlamıyorum. Hiç kimsenin işletmesi kapatılsın veya yeni iş yerleri açılmasın demiyorum. Elbette her insanın ekmeğini kazanacağı bir iş yeri olması gerekiyor. Fakat bunu yaparken çevreye zarar veren hayatımızı ve geleceğimizi tehdit eden bir sanayi hiç kimse tarafından kabul görmez. Ama mevcut işletmelerin birçoğu eskiden ruhsatını almış eksikleri var. Bu eksikliklerin yerine getirilmesi gerekiyor. Çünkü Bandırma ve Bandırmalılar bu kirlilikten zarar görüyor. Yeni açılacak sanayi kuruluşlarına da çevreyi koruyabilmek adına gerekli önlemler aldırılmalıdır. Ancak bu, bir partinin veya bir kuruluşun tek başına başarabileceği bir şey değil. Burada partiler üzeri bir çaba sarf edilerek, çevrenin korunabileceği kanaatindeyim. Bu çok geç olmadan yerine getirilmesi gereken bir sorumluluk. Çünkü Balıkesir İlçelerinin içerisinde en çok hastalıklı olan bölge Bandırma’dır. Ve eğer araştırırsanız, Bandırma’nın her bölgesinde başka bir hastalığın yoğun olarak yaşandığı gerçeği ile karşılaşacaksınız” açıklamalarında bulundu. 

Etiketler :
“Bandırma’nın en büyük sorunu çevre kirliği” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net