Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Bandırma Belediyesi Kitabı Sevdirdi
Bandırma Belediyesi Kitabı Sevdirdi
...
12-01-2019 10:36
GÜNDEM
0 Yorum
398 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Belediyesi, Paylaştığı “Kitap Günleri İle Okuma Farkındalığı Yaratıyoruz” Yazısı ile Kitaba Verdiği Önemi Bir Kez Daha Vurguladı.

Bandırma Belediyesi, tarafından yapılan yazılı açıklamada Bandırmalıların çok sevdiği Bandırma Kitap Günleri’nin tekrarlanacağının sinyalleri verildi. Bandırmalıların eğitim ve kültür seviyesine dikkat çekilen yazıda Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza şu ifadeleri kullandı, “Bandırma Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bugüne yaptığımız etkinliklerden bir tanesi de Kitap Günlerini hayata geçirmek oldu. Bandırma Türkiye’de eğitim ve kitap okuma oranı en yüksek şehirler arasın da yer alıyor. Kentimizin eğitim seviyesinin yüksek olması ile gurur duyuyorum. Bizde belediye olarak Bandırma’daki eğitime nasıl katkı sunarız diye düşündük ve 2017 yılının ekim ayında “Bandırma Kitap Günlerini” düzenlemeye karar verdik. Kitap günleri etkinlikleri kapsamında Bandırmadaki öğrencilerimizi ve okurlarımızı pek çok yazarımız ile buluşturuyoruz. Kurduğumuz sahnede yazarlarımız gerçekleştirdikleri söyleşiler ile okurlarının sorularını yanıtlama fırsatı buluyor. Sevdikleri yazarlara kitaplarını imzalatma, sohbet etme ve merak ettikleri soruları sorma şansı yakalayan vatandaşlarımız bu etkinlikten duydukları memnuniyeti dile getiriyorlar. Vatandaşlarımızın bu memnuniyeti bizleri çok mutlu ediyor. Yazarlarımızı İstanbul’dan Bandırmaya getirerek kitaba yolculuğu başlatıyoruz. Yolculuk boyunca feribotta yazarlarımız ile birlikte kitap dağıtımı gerçekleştirerek vatandaşlarımızı kitap okumaya teşvik ediyoruz.”

Çocuklarımıza Kitap Okuma Alışkanlığı Kazandırıyoruz

“Kitap günleri başlamadan yaklaşık 2 ila 3 hafta öncesinde Bandırmadaki okullarımıza çevre dostu kumbaralar dağıtıyoruz. Kumbaraları dağıtmaktaki amacımız öğrencilerimiz para biriktirsinler. Biriktirdikleri paralar ile kitap günleri kapsamında kurduğumuz kitap satış stantlarından uygun fiyata kitaplarını alsınlar. Aldıkları kitapları yazarlara imzalatarak, yazarlarla fotoğraf çekinerek ve sohbet ederek, sosyalleşme şansı yakalasınlar. Bandırma Kitap günleri etkinlikleri sayesinde ders kitaplarından başka kitap ellememiş çocuklarımız, ilk kez böyle bir muazzam kitap okyanusunda, ders kitabının da ötesinde bir başka alemin var olduğunun farkına varmalarını sağlıyoruz. Sadece kumbara dağıtmakla kalmıyoruz kitap günleri standında Belediyemizin açtığı stantta çevre dostu tohumlu kalemler, not defterleri, silgiler, anahtarlıklar, Atatürk posterleri Belediyemizin bastırdığı kitapları ve çeşitli kırtasiye malzemelerini ücretsiz olarak öğrencilerimize ve vatandaşlarımıza dağıtıyoruz.”

Bandırma Kültür Şehri

“Kitap Fuarları ya da kitapla ilgili gerçekleştirilen etkinlikler kültür kimliği ile önce çıkan şehirlerin olmazsa olmazıdır.  Bandıma Kitap Günleri yalnızca kitap sunmamaktadır. Kitabın yanında kültür, sanat, müzik ve bilgi dağıtmaktadır. Bandırmalıları ve çevre kentlerdeki binlerce kitapseveri bir araya toplayan başka bir etkinlik yoktur. Kitabın hayatımızdan hiç çıkmaması gerek. Ne kadar meşgul olursak olalım eğer toplum olarak okumaya zaman ayırmazsak cahilliğe teslim oluruz. Atatürk’ün “Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir” sözünden yola çıkarak vatandaşlarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, vatandaşlarımızın kitaba ve yazarlarına daha rahat ulaşması için bu tür etkinlikleri gerçekleştiriyoruz.”

Etiketler :
Bandırma Belediyesi Kitabı Sevdirdi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net