Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Tolga Tosun’dan Marmara Medya Grubu’na Ziyaret
Tolga Tosun’dan Marmara Medya Grubu’na Ziyaret
...
11-01-2019 09:10
GÜNDEM
0 Yorum
508 Okunma
Haberi Yazdır

Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma Belediye Başkan Aday Adayı Tolga Tosun, Marmara Medya Grubu’nu Ziyaret Ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma Belediye Başkan A.Adayı Tolga Tosun, Marmara Medya Grubu’nu ziyaret etti. Marmara Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Ümit Babacan ile bir araya gelen Tosun, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Verdiği demeçte basın özgürlüğünün üzerinde çok ciddi baskıların olduğunu söyleyen Tosun; “Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olması sebebiyle sizlerle bir araya geldik. Aynı zamanda cemiyetlerimizi de ziyaret edeceğiz. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüz kutlu olsun.

Türkiye’de gazetecilik artık çok zor yapılan bir meslek. Mevcut iktidarın üzerinizde olan baskısı, şantaj, tehdit ve sansür gibi sebeplerden gazetecilik, radyoculuk ve televizyonculuk sektörü çalışanları ciddi zorluklar altında çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye Gazetecilik Sendikası’nın yaptığı açıklamaya göre Türkiye’deki basın özgürlüğü dünyadaki 180 ülke arasında 157’inci Sırada. Gerçekten basınımızın üzerinde çok ciddi şekilde baskı var,” dedi.

Babacan ise ziyaretinden dolayı  Tosun’a teşekkür ederek, “Biz de çalışan gazeteci meslektaşlarımızın gününü kutluyoruz. Bizler kamuoyunu aydınlatan, bilgilendiren kuruluşlarız. Gazetecilerin yaptığı işe siyasi görüşlerini yansıtmamasını, doğru ve tarafsız yayıncılık ilkesini benimsemeleri gerektiğini düşünüyoruz.

Babacan, konuşmasına yerel medyanın önemini vurgulayarak devam etti, “Bugün yaygın medyanın ön planda olmasına rağmen yerel medyanın da önemi çok büyüktür. Zaten yerel medya olmasa yaygın medya olmaz. Çünkü Türkiye’deki çoğu televizyonlar ve gazeteler bizleri arayıp haber istiyorlar.

Biz hem sorumlu kişi olarak hem de çoğu dernek ve sivil toplum örgütlerinde üst düzey yönetici olarak her zaman şunu dile getiriyoruz. Temsili anlamda herkesin gazeteci olmaması gerektiğini, bu bağlamda da gazeteciliği şantaj ve tehdit olarak değil de kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla yapan insanların gazeteci olması gerektiğini düşünüyoruz. Bununla ilgili de yasalar çıkartılması için taleplerimiz var. Sizlere düşen görev de gerçekten gazetecilik yapan insanlarla çalışmanız. Sadece seçim döneminde ortaya çıkan ya da şantajcılık yapanları ayırt etmenizi temenni ediyorum,”dedi. /Umut Osman Sunci-Özge Oybak

Etiketler :
Tolga Tosun’dan Marmara Medya Grubu’na Ziyaret -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net