Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Günüç, “Nerden Bakarsanız Bakın Emeklinin Mağduriyeti Ortada!”
Günüç, “Nerden Bakarsanız Bakın Emeklinin Mağduriyeti Ortada!”
...
10-01-2019 09:13
GÜNDEM
0 Yorum
291 Okunma
Haberi Yazdır

Türkiye Emekliler Derneği Bandırma Şubesi Başkanı Mitat Günüç, Emekli Maaşlarına Yapılan Zamdan Memnun Olmadıklarını İfade Ederek Zammın TÜFE ile değil Seyyanen Verilmesi Gerektiğini Vurguladı.

Türkiye Emekliler Derneği Bandırma Şubesi Başkanı Mitat Günüç, emekli maşlarına yapılan %10,19’luk zammı hüsranla karşıladıklarını söyleyerek, “Beklentilerimiz %26 civarındaydı,” dedi. Konuşmasında, “Bizim için önemli olan TÜFE farkı değil, mutfaktaki zamdır,” diyen Günüç, intibak yasasının çıkması gerektiğini vurgulayarak zamların ise seyyanen yapılmasının şart olduğunu dile getirdi.

Günüç, “TÜFE’den gelen zam hiçte beklenen gibi çıkmadı. Bizim uzun yıllardan beri talebimiz, TÜFE’yle değil de seyyanen verilecek zamdı. Çünkü TÜFE ile verilen zam aradaki makası açtı. Her yıl bu makaz biraz daha açılıyor. Bize verilecek olan zam seyyanen verilecek olan zamdır. Bu hem makası açmayacak hem de TÜFE ile yapılan hesaplardaki aylık düşüşü getirmeyecek. Bu yine hüsranla karşılandı. Bizim için önemli olan TÜFE farkı değil, mutfaktaki zamdır. Netice itibariyle memnuniyetimiz yok. Bir an önce yapılaması gereken intibak yasasının çıkarılmasıdır. Bundan böyle de verilecek olan zamların seyyanen verilmesidir,” dedi.

“Asgari Ücretten Emekli Olan Vatandaşların Aldığı Maaş Aylık 790 Lirayı Geçmiyor.”

Günüç, sözlerine şöyle devam etti, ““Meclisin daha önce tespit ettiği gibi beklediğimiz zam %26 civarındaydı. Emekliye verilen %10,19’luk zam asgari ücretlinin de altında kaldı. Son 5 aydır asgari ücretten emekli olan vatandaşların aldığı maaş aylık 790 lirayı geçmiyor. Nerden bakarsanız bakın emeklinin mağduriyeti ortada. Beklentimiz en azından asgari ücrete verilen zammın yakınında olmasıydı. En önemlisi de seyyanen yapılacak olan zamdı. TBBM’de inşallah bu konuda bir karar alınır ve intibaklar yapılır.” /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

Etiketler :
Günüç - “Nerden Bakarsanız Bakın Emeklinin Mağduriyeti Ortada!” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net