Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Rektör Özdemir Gazeteciler Gününü Kutladı
Rektör Özdemir Gazeteciler Gününü Kutladı
...
10-01-2019 09:10
GÜNDEM
0 Yorum
184 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensuplarıyla yemekte buluştu.

Yemekte, Rektör yardımcıları Prof. Dr. Alpaslan Serel ve Prof. Dr. Suat Uğur ile Kültür ve Spor Daire Başkanı Mehmet Karatepe’de hazır bulundu.

Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. “Basın mensupları, mesleklerini icra ederken birçok zorlukla karşılaşabilmekte, büyük fedakarlıklarda bulunabilmektedirler. Bu bağlamda, toplumun bilgi edinme ve haber alma ihtiyacını karşılamanın yanında, toplumu aydınlatma, bilinçlendirme gibi önemli bir kamu görevini yerine getiren basın mensuplarımızın değerini bilmeli, onlara gereken saygıyı göstermeliyiz.Bu duygu ve düşüncelerle, başta bölgemizde çalışanlar olmak üzere, ilkeli ve tarafsız yayın anlayışından taviz vermeksizin görevlerini yerine getiren tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü büyük bir içtenlikle kutluyor, görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarımızı da rahmetle anıyorum”.

 Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile ilgili basın mensuplarına verdiği bilgilerde, Üniversite’nin çok hızla büyüdüğünü, 9 fakülte ve 9 Meslek Yüksek Okuluna sahip olduğunu belirterek, Tıp Fakültesi için gereken her türlü hazırlıkların tamamlandığını ve sadece onaya kaldığını söyledi. Özdemir, sırada Hukuk Fakültesi ve bazı fakültelerin de olduğunu ifade ederek, bu fakülteler içinde girişimlerin yapıldığını ve hayata geçirilmesi için sürekli çalışma gerçekleştirdiklerini belirtti. Üniversitenin yakınında yer alan ve KYK’ya tahsis edilen arazilerin içinde 250 çam ağacının kesilmesiyle ilgili sorulan soruya, kendisinin haberinin olmadığını ve Üniversite ile ilgisinin bulunmadığını söyleyen Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir” benim haberim olsaydı müdahale eder kesilmesini belki önlerdim ama dediğim gibi sonradan haberim oldu. Kesilen ağaçlar fıstık çamları, bunların nakilleri de olsa dikilecek yerde tutma şansları hemen hemen hiç yokmuş. Tabiki kesilmelerine bende çok üzüldüm” ifadesinde bulundu. Ahmet Türkmen 

Etiketler :
Rektör Özdemir Gazeteciler Gününü Kutladı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net