Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun”
“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun”
...
10-01-2019 09:10
GÜNDEM
0 Yorum
229 Okunma
Haberi Yazdır

 

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey,  "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" ile ilgili kutlama mesajı yayınladı. Yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Basın, bilgi paylaşımının ve demokrasinin en önemli unsurlarından biridir. Halkı bilgilendirmede, haberdar etmede etkili bir araçtır.

Basın, ifade özgürlüğünün temini ve vatandaşların taleplerinin doğru yansıtılması anlamında önem arz etmektedir. Basının bu kıymetli işlevlerinden dolayıdır ki gazetecilik günümüzün en önemli meslekleri arasındadır.

Gazetecilik, demokratik kurum ve kuramlarıyla var olan bir toplumun en önemli dinamiklerinin başında gelir.

Toplumların bilinçlenmesinde, kilometre taşını gazeteciler oluşturur. Gazeteciler, toplumun sadece bilinçlenmesine katkıda bulunmaz, aynı zamanda birlik ve beraberliğin tesis edilmesine de hatırı sayılır bir katkı sunarlar. Yaptıkları her haberin, ülkelerinin kalkınmasına fayda sağlayacağı bilinci ile hareket ederler.

Gazetecilik mesleği, büyük bir fedakârlık isteyen, tarafsızlık ve dürüstlük temelleri üzerine kurulu bir meslektir. Zor şartlarda çalışarak önemli görevleri ifa eden gazetecilerimizin çalışma şartlarını kolaylaştırmak ve onlara gerekli desteği sağlamak toplum olarak hepimizin görevidir.

Hükümetimizin yıpranma payını devreye sokması, çalışan gazetecilerimizin özlük haklarına hatırı sayılır bir katkı sunmuştur. Özellikle Basın İlan Kurumu aracılığı ile, resmi ilan alan gazetelerde görev yapan gazetecilere yönelik sağlanan bir takım maddi imkânlar da bir nebze olsun bu mesleği icra edenlere bir nefes olmuştur.

Ülkemizde, gazetecilere sosyal ve ekonomik haklar sağlayan, Türk Basınında dönüm noktası olan 212 sayılı kanunun 10 Ocak 1961 yılında kabul edilmesinden dolayı her yıl 10 Ocak tarihi “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaktadır.

Gerek Milli Mücadele’de, gerek 15 Temmuz hain darbe girişiminde milli birlik ve beraberlik duygularına hitap ederek direnişin sesi olan basınımızın değerli temsilcilerini tebrik ediyorum. Görevine sadece bir haberci refleksi ile yaklaşmayıp, vatanına, milletine, devletine, bayrağına canı gönülden bağlı her vatandaşın göstereceği duyarlılığı göstererek, gerektiğinde canını bile vermekten kaçınmayan başta şehit gazetecilerimize ve hayatta olmayan tüm gazetecilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Toplumsal sorunların dile getirilmesinde, Basın Ahlak Prensipleri doğrultusunda hareket ederek, yıkıcı bir üslup yerine yapıcı bir dil ile ülkemizin kalkınmasına katkı sunan; doğru, doğrudan, ilkeli ve özverili şekilde mesleğini icra eden Tüm Gazetecilerimizin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nü kutluyor; kendilerine sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam diliyorum.”

Etiketler :
“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net