Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > İsmail Ok'tan Balkart Sorununa Son Verme Sözü...!
İsmail Ok'tan Balkart Sorununa Son Verme Sözü...!
...
09-01-2019 09:29
GÜNDEM
0 Yorum
275 Okunma
Haberi Yazdır

 

İYİ Parti ve CHP'nin Balıkesir Büyükşehir Belediye başkan adayı olan İsmail OK dur durak  bilmeden çalışıyor. Çeşitli  sivil toplum kuruluşları ve esnaf ziyaretlerini sürdüren İsmail OK Toplu Taşıma esnafını ziyaret etti.

Ziyarette şoför esnafının oldukça dertli olduğu gözlendi. Esnafın bütün şikayetlerini dinleyen ve notlar alan İsmail OK yaptığı konuşmada esnafı rahatlatacak sözler de verdi.

OK yaptığı konuşmada;

Evine ekmek götürmek için alın teri dökerek direksiyon sallayan şoför esnafının ekmeğine el uzatıldığını,işin vahim tarafının da buna Büyükşehir Belediyesinin sebep olduğunu söyledi. Büyükşehir Belediyesinin BALKART ihalesini İstanbul'lu bir firmaya verdiğini söyleyen OK, bu firmaya aylık 180.000 yolcu taşınacağı garantisinin verildiğini, kişi başı olarak ta %2.7 komisyon verilerek şoför esnafının ve Balıkesir halkının adeta gasp ettirildiğini dile getirdi.

İsmail OK göreve gelir gelmez bu firma ile yapılan adaletsiz sözleşmeyi derhal iptal edeceğini, gerekli uygulamanın kendi Belediyemiz bünyesinde yapılarak bu soyguna son verileceğini söyledi.

Ayrıca zorunlu BALKART uygulamasının da bazen vatandaşı çileden çıkardığını ve mağdur ettiğini dile getiren İsmail OK, buna gerekçe olarak ta yeterli dolum  noktasının olmadığının gösterildiğini, BALKART ibraz edemeyen kişilerin toplu taşıma araçlarına bindirilmediğini bu sebeple de vatandaşın çaresiz kaldığını söyledi. Her  köşe başında bir ekmek satış büfesi olan belediyenin böyle bir mazerete sığınmasının gülünç olduğunu dile getiren İsmail OK, göreve gelir gelmez bu sorunu da çözeceklerini, kimsenin yollarda mağdur olarak kalmayacağını isteyenin BALKART ile isteyenin de nakit ödeme yaparak seyahat edeceğinin sözünü verdi..

Etiketler :
İsmail Ok'tan Balkart Sorununa Son Verme Sözü...! -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net