Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Boru Patladı, Sular Caddelere Taştı
Boru Patladı, Sular Caddelere Taştı
...
09-01-2019 09:24
GÜNDEM
0 Yorum
494 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma eski baruthane içindeki su borusu patladı, borulardan çıkan sular caddelere taştı.

Bandırma eski Baruthane içinde yer alan içme suyu temini inşaatı borusunda patlama meydana geldi. Patlamayla birlikte olay yerine intikal eden Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ) ne bağlı ekipler olay yerine gelip hemen çalışmalara başladı. Patlayan borunun değiştirilmesi aşamasında akan sular caddelere taştı. Bandırma Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine gelip giden vatandaşlar akan suyun içine girmemek için üzerinden atlamam zorunda kaldılar. Atlayamayanlar ise dolaylı yollardan geçmeyi tercih ettiler.

Bandırma- Gönen İçme suyu isale hattı, arıtma tesisi ve şehir şebekesinin yenilenmesi projesinin yıllar sonra tamamlanmasına ve asbestli boruların kullanımdan kaldırılarak yenilenmesine yönelik, kırsal mahallelerin içme suyu ihtiyaçları da gözetilerek Bandırma Güney Mahalleleri İçme suyu Temini İnşaatı ve Bandırma İçme Suyu İletim Hattı İnşaatı başlatılmıştı.

Özellikle kırsal mahallelerde başta Aksakal olmak üzere arsenikli içme ve kullanma suyu son bulurken, bu yerleşim yerlerinde sağlıklı ve temiz su kullanımının önü açılmış oldu. Bu nedenle kırsal mahallelerde 12 km atık su ve 40 km içme suyu olmak üzere toplam 52 km alt yapı çalışması da gerçekleştirildi. Aynı zamanda, içme suyu temini için; Şirinçavuş, Yeni Yenice, Hıdır ve Musakça Mahalleleri olmak üzere toplam 1949 m içme suyu sondaj çalışması yapılmış oldu. Ahmet Türkmen

Etiketler :
Boru Patladı - Sular Caddelere Taştı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net