Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Yeni Trend, “Takma Kirpikler Ve Protez Tırnaklar”
Yeni Trend, “Takma Kirpikler Ve Protez Tırnaklar”
...
08-01-2019 09:08
GÜNDEM
0 Yorum
279 Okunma
Haberi Yazdır

Lavinya Kuaför İşletme Ortağı Zeynep Süzen, Takma Kirpik Ve Protez Tırnak İle İlgili Merak Edilenleri Yanıtladı.

Son yıllarda trend haline gelen takma kirpik ve protez tırnak uygulamaları günümüzde bir çok kadın tarafından tercih ediliyor. Biz de bu uygulamaları denemek isteyen ancak kafasında soru işaretleri olan kadınlar için, Lavinya Kuaför İşletme Ortağı Zeynep Süzen ile özel bir röportaj gerçekleştirerek takma kirpikler ve protez tırnaklar hakkında bilgi edindik. Haberimizden öne çıkan ayrıntılar şu şekilde oldu;

“Takma Kirpikler”

Süzen, takma kirpik ile ilgili merak edilenleri şu şekilde yanıtladı, “Takma kirpikler 3 çeşit olarak ayrılırlar. Bunlar 3d, ipek ve sentetik kirpiklerdir. Ortalama kullanım süreleri 2- 3 ay arasındadır. Ancak bu tamamen kişinin kendi kirpiklerinin sağlamlığına ve takma kirpikleri deforme edip koparmamalarına bağlıdır.  Takma kirpik takıldıktan sonra rimel bile sürmeye gerek kalmamaktadır.

Takma kirpik özel bir yapıştırıcıyla yapıştırılır. Eğer bu yapıştırıcının etkisi geçmeden çıkarılmaya çalışılırsa kirpiğe zarar verir. Bunun haricinde takma kirpiğin herhangi bir zararı yoktur. Ayrıca çok ince kirpiklere uygulanan takma kirpik dökülmeye de sebep olabilir.”

“Protez Tırnaklar”

Süzen, protez tırnak hakkında ise şu bilgileri paylaştı, “Protez tırnaklar genelde Rus bayanlar tarafından kullanılan bir işlemdi. 3-4 senedir Türkiye’de de uygulanmaya başlandı ve biz de Türkiye’de fazla yaygın olmadığından kendi ürünlerimizi Amerika’dan getirttik.

Protez tırnaklarda akrilik denilen bir sistem kullanıyoruz. Bu sistem tırnağa daha az zarar vermektedir. Direk jellerle uygulanır. Akrilik ıslatılarak direk tırnak haline getirilir. Protez tırnakların da kullanım süresi 2-3 ay arasındadır. Bu da tamamen kişiye bağlıdır. Kullanamayan insan 2 günde bile söküp atabilir. Protez tırnak biraz kibarlık isteyen ve suyu sevmeyen bir sistemdir.

Protez tırnakların kalıcı oje ile beraber uygulansa bile hiçbir zararı yoktur. Tırnak uzatmak isteyenler için mükemmel bir sistemdir.” /Umut Osman Sunci-Özlem Kurt

Etiketler :
Yeni Trend - “Takma Kirpikler Ve Protez Tırnaklar” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net