Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Seçmen Listeleri Askıya Çıktı
Seçmen Listeleri Askıya Çıktı
...
07-01-2019 09:06
GÜNDEM
0 Yorum
513 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Muhtarlar Derneği Başkanı Nur Hancıoğlu, Askıya Çıkan Seçmen Listeleri Hakkında Bilgilendirmelerde Bulunarak Oy Kullanacak Seçmene Seslendi, “Listeyi Mutlaka Kontrol Edin.”

Bandırma Muhtarlar Derneği Başkanı Ve Haydarçavuş Mahallesi Muhtarı Nur Hancıoğlu, 31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimler için oy kullanacak seçmen listelerinin 4 Ocak tarihi itibariyle askıya çıkarılmasıyla ilgili vatandaşları bilgilendirirken, herkesi oy kullanmaya davet ettiğini söyledi.

Hancıoğlu, konuşmasında şu sözlere yer verdi, “Seçmenlerin oy kullanacakları bölgeleri gösteren askı listeleri İlçe Seçim Kurulu’ndan bizlere ulaştı. Askı listesini seçmenlerin muhtarlıklara gidip kontrol etmeleri gerekmektedir. Eğer listede isimleri yoksa 17 Ocak tarihine kadar düzeltilebilir. Aksi halde oy kullanamazlar. Ayrıca seçmen 31 Mart tarihinde oy kullanacağı yerde bulunmayacaksa, yeni adresini İlçe Seçim Kurulu’ndan düzelttirebilir. Ancak 17 Ocak’tan sonra seçmen, kaydını bulunduğu yere almış olsa bile, oyunu önceki mahallede kullanacaktır. Ayrıca 17 Ocak’a kadar muhtarlıklar ve Nüfus Müdürlüğü hafta sonları da açık olacak.

Bunların dışında, geçtiğimiz genel seçimde engelli ve yatalak hasta olan vatandaşlarımız için evde sandık uygulaması yapılmıştı. Bu uygulama için hasta veya hasta yakınlarının formları doldurup, o kişinin kimlik fotokopisi ve sağlık raporuyla beraber muhtarlığa ya da İlçe Seçim Kurulu’na yine 4-17 Ocak tarihleri arasında başvurmaları gerekir. Hastalık dolayısıyla vâsii atananlar, hükümlüler ve kısıtlanan vatandaşlarımız oy kullanamayacaklar. Son olarak, bizleri yönetecek olanları seçme konusunda bütün vatandaşlarımızı sandığa davet ediyorum.” /Umut Osman Sunci

Etiketler :
Seçmen Listeleri Askıya Çıktı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net