Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Balıkesir TEMA'nın Mücadele Azmi Pekişti
Balıkesir TEMA'nın Mücadele Azmi Pekişti
...
04-12-2018 09:22
GÜNDEM
0 Yorum
202 Okunma
Haberi Yazdır

 

TEMA Vakfı'nın Bölgesel Gönüllü toplantılarının beşincisi hafta sonu Denizli'de yapıldı.

Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya Balıkesir'le birlikte Denizli, Antalya, Aydın, Burdur, Isparta, Çanakkale, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak'tan gelen çok sayıda TEMA gönüllüsü katıldı.

TEMA Vakfı Mütevelli Başkanı Doğan Arıkan, TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, TEMA Vakfı Genel Müdürü Oben Akyol, genel müdür yardımcıları Başak Yalvaç Özçağdaş ve Hikmet Öztürk ile Denizli protokolü de 12 ili biraraya getiren bu zirvede yer aldı.

TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, 2018 hedeflerini anlatırken, " Şu anda 81 ilde  İl Temsilciliği,  314 ilçe sorumluluğu 72 mahalle ve belde sorumluluğu, 152 Genç TEMA olmak üzere 619 noktada örgütlüyüz. 735 bin  gönüllüye ulaştık" dedi. Ataç yeni hedefi ise bir milyon üye olarak açıkladı.  

TEMA Vakfı'nı 26 yıl önce kuran kurucu onursal başkanlar Hayrettin Karaca ve Nihat Gökyiğit'in bu toplantıya özel, sesli mesajları ilgiyle izlendi. Özellikle ilerleyen yaşı nedeniyle etkinliklere katılamayan Hayrettin Karaca'nın mesajı salondaki herkesi duygulandırdı ve uzun süre alkışlandı.

12 ilin TEMA Gönüllüleri de ekipler halinde sahneye çağrılıp, tanıtıldı. Gönüllüler açtıkları pankartlar, yaptıkları gösteriler ve okudukları şiirlerle güne renk kattı.

Öğleden sonraki oturumda bölgede yapılan ve yapılması planlanan  jeotermal santrallerin çevresel etkileri konuşuldu. TEMA Vakfı Bilim Kurulu Üyesi Tahir Ongur, önlem alınmadığı takdirde bu santrallerin de çevreye önemli zararlar verebileceğini anlattı.

Denizli'deki bölgesel toplantıyı değerlendiren TEMA Vakfı Balıkesir İl Temsilcisi Metin Kuter, " 2018'in son bölgesel toplantısına Balıkesir ekibi olarak 15 kişi ile katıldık. Vakıf yöneticilerimizle, komşu illerdeki TEMA gönüllüleri ile biraraya gelmek çok güzeldi. Yaşanabilir bir gelecek için mücadele azmimizi pekiştirerek Balıkesir'e döndük. Umut yeşertmeye devam edeceğiz" dedi.

Etiketler :
Balıkesir TEMA'nın Mücadele Azmi Pekişti -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net