Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Özlem Sarı’ya Bölge Temsilciliği
Özlem Sarı’ya Bölge Temsilciliği
...
03-12-2018 09:16
GÜNDEM
0 Yorum
231 Okunma
Haberi Yazdır

Simurg Kadın Kooperatifleri Birliği Güney Marmara Bölge Temsilcisi Özlem Sarı Oldu.

Simurg Kadın Kooperatifleri Birliği, 2014 yılında kadın kooperatiflerinin sosyal ve ekonomik etkilerini artırmak üzere kurumsal kapasitelerini iyileştirmek, bu kooperatiflerin ülke ekonomisindeki paylarını artırmak, ortak ihtiyaç ve hedefleri için güç birliği yapmak üzere aralarındaki iletişimi güçlendirmek ve ulusal ve küresel düzeyde benzerleriyle bilgi ve deneyim paylaşım imkanları yaratmak amacıyla kuruldu.

Kadın Kooperatifleri yerelden ortak sorunlara çözümler üretiyor, sosyal ve ekonomik değer yaratarak kalkınma da önemli bir rol oynuyor. Bugün kadın kooperatiflerinden 61 ilde yılda yaklaşık 20.000 kadın yararlanıyor. Kadın kooperatiflerinin dayanışma ve iletişim platformu olan SİMURG Kadın Kooperatifleri Birliği kadın kooperatiflerinin ortak ihtiyaç ve hedefleri için güç birliği yapmalarını destekliyor.

15-16 KASIM 2018 tarihinde Balçova Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen SİMURG Kadın Kooperatifleri Birliği Toplantısına, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV)  Başkanı Şengül Akçar, Gazeteci- yazar Ekonomist Meliha Okur, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar ve S.S. Bereketli Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifini temsilen Özlem Sarı katıldı.

Yapılan toplantıda S.S. Bereketli Eller Kooperatifi yetkilisi Özlem Sarı, Güney Marmara Bölge Temsilcisi seçildi./Umut Osman Sunci

Etiketler :
Özlem Sarı’ya Bölge Temsilciliği -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net