Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Otobüs Kartlarına Getirilen Kota Uygulaması Can Sıkmaya Başladı
Otobüs Kartlarına Getirilen Kota Uygulaması Can Sıkmaya Başladı
...
03-12-2018 09:07
GÜNDEM
0 Yorum
439 Okunma
Haberi Yazdır

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) nin serbest biniş kartlarında kota uygulamalarına tepkiler gün geçtikçe büyüyor.

Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Bandırma Şubesi bu konuda oldukça dertli.  Kota uygulamasının anlamsız olduğu belirtilirken, daha önce 80 binişlik kotanın şimdi de 60 binişliğe düşürülmesinin kabullenemez bir durum olduğu ve bu durumun ivediyle düzeltilmesi gerektiği vurgulanıyor.

Arif Can, ” Bu karar Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden çıktı”

“ Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Bandırma Şubesi Başkanıyım ve Kıbrıs Gazisiyim. Devletimiz bize bu kartları sınırsız verdi. Şu anda Gazilere, Şehit ailelerine karşı Büyükşehir Belediyesi’nin kararını yanlış buluyorum. Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı olarak eskisi gibi sınırsız olmasını kendilerinden rica ediyorum. Gaziler ve Şehit ailelerine karşı yakışacak bir anlayış değil. Türkiye Büyük Millet Meclis kararıyla bize deniz yolları, demir yolları, belediye otobüsleri vs. diye kartlarımız verildi. Balıkesir Büyükşehir Belediyemizden aynı şekilde devam etmesini ve kota uygulamasının kaldırılmasını istiyorum.”

Kartlarımız eğer meclis kararıyla kotalara düşürülürse olur, meclis kararına ve tüm milletvekillerine saygım var. Ama Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı’nı böyle bir uygulamada ben yanlış görüyorum. Tekrar eskiden olduğu gibi süresiz olması gerekiyor. Bu yanlıştan derhal dönülmeli ve bizlerin yaşadığı mağduriyetin ortadan kaldırılmasını istiyoruz.”

Songül Uzun, “Kota uygulamasının kaldırılmasını ve sınırsız olmasını istiyoruz”

Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Bandırma Şubesi 2. Başkanı Songül Uzun’da bu konuda yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi, “ Ben aynı zamanda kısa adı BABED olan Bandırma Bedensel Engelliler Derneği Kadın Kolları Başkanıyım. Bizim de bu kartlarla ilgili tabi ki şikayetlerimiz var. Bir engelli üyemiz; BABED Bedensel Engelliler Derneği’nde bir sorun yaşamış. İniş, binişlerde normalde kotanın 80 olduğunu biliyordu ve aylık not almış. Aylık notun sonunda 60 kez bindiğini fark etmiş ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’ni aradığında, kartının incelemesi sonucu 60 defa bindiği belirlenmiş. Tabi ki engellilerimiz bu kartlarda ki 80-60 lık kotadan dolayı güncellemeler istediler. Gaziler ve Şehit ailelerimizden de. Ama hem Gazilerimiz, hem Şehit ailelerimiz, hem de engellilerimiz bu sıkıntıdan dolayı şikayetçiler. Bu durumun derhal düzeltilmesini istiyoruz. Gaziler ve Şehit ailelerinin yıllardır (25 yıl) zaten iniş, binişler karşılıksız olduğu için şu an böyle bir yetki gelerek Gazilerimiz kartların güncellenmesini istiyorlar. Biz de vakıf olarak tabi ki üyelerimiz, Gazilerimiz, Şehit ailelerimiz ve engellilerimizi arayarak soruyoruz. Biz öncelikle Kaymakam’ımıza, daha sonra Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımıza, olmazsa Vali’mize çıkacağız. Vakıf ve yönetim olarak başkanımızla bu şekilde düşünüyoruz. Her zaman olduğu gibi şimdi de kotanın kaldırılmasını ve sınırsız olmasını istiyoruz.” Ahmet Türkmen

Etiketler :
Otobüs Kartlarına Getirilen Kota Uygulaması Can Sıkmaya Başladı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net