Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Atakay, “Hoş Görüyoruz Ama Doğru Bulmuyoruz”
Atakay, “Hoş Görüyoruz Ama Doğru Bulmuyoruz”
...
01-12-2018 09:56
GÜNDEM
0 Yorum
306 Okunma
Haberi Yazdır

CHP Bandırma İlçe Örgütü Başkanı Atilla Atakay, Yerel Siyaset Gündemine Dair Değerlendirmelerde Bulunarak İYİ Parti’nin Büyükşehir İçin Aday Çıkarmasını Hoş Gördüklerini Fakat Doğru Bulmadıklarını Söyledi.

Yerel siyasi gündeme dair konuştuğumuz CHP Bandırma İlçe Örgütü Başkanı Atilla Atakay, çeşitli açıklamalarda bulundu. İYİ Parti’nin Büyükşehir için aday göstermesini değerlendiren Atakay, böyle bir şey beklemediklerini ancak İYİ Parti Adayı İsmail Ok’un,Ahmet Akın’ın karşısında çok fazla şansı olmadığını söyledi.

Atakay sözlerine şöyle devam etti, “Tabanda bir ittifak söz konusuydu. Biz İyi Parti üyelerinin CHP’ ye teveccüh göstereceklerini düşünüyoruz. İyi Parti’den, İsmail Ok’un aday olmayacağı yönünde de duyumlarımız vardı. Ancak Ahmet Akın ismi açıklandıktan sonra İsmail Ok aday olmak istediğini beyan etti. Bunun üzerine Sayın Meral Akşener’ de adaylığını açıkladı. 

Biz kendi gücümüze inanıyoruz. Ak Parti’yle aramızda çok büyük bir oy farkı yok. Bizim Cumhuriyet Halk Partisi olarak çok güçlü bir belediye başkanı adayımız var. Ahmet Akın, Güney Marmara’ da olmak üzere Balıkesir’in tüm ilçelerinde sevilen, sayılan, son derece pozitif, neşeli ve enerjik genç bir adayımız. Onunla çok büyük mesafeler kat edeceğimizi düşünüyorum. Aynı zamanda tüm ilçelerde başarıyı yakalayabilecek, AKP ile aramızdaki oy farkını azaltıp, öne geçebilecek en güçlü adaylarla seçime girersek, Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda İsmail Ok’un şansının çok olduğunu düşünmüyorum. Bizim bu konuda hiçbir tereddüdümüz yok. Herkese kolaylıklar dileyelim.

Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı almaya tek aday Chp ve Sayın Ahmet Akın’dır. Buna gönülden inanıyoruz. Sahada ki tüm veriler zaten bu yönde. İsmail Ok son derece değerli bir siyasetçi ve iyi bir insan. Realiteye ve Balıkesir’de ki oy yüzdelerine baktığımızda İsmail Bey’e MHP ve AKP tabanından da oylar gelebilir. Ama CHP’lilerin kendi partisi dışında hiçbir adaya oy vermeyeceğini biliyorum. Yerel seçimde herkes kazanma ihtimali olan partinin altında birleşir. CHP’nin, çağdaş, yurttaş ve milliyetçi insanların Ahmet Akın’ın arkasında olacağına inanıyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi il başkanımızla, İyi Parti il başkanı sürekli temas halindeydi. Biz son dakikaya kadar İsmail Ok’un aday olacağını düşünmüyorduk. Kendisine adaylığı hayırlı olsun demekten başka diyeceğimiz bir şey yok. Bizim için önemli olan CHP‘nin başarısıdır. Bu başarıya ulaşmak için de Balıkesir’in bütün ilçelerinde tüm kadroların seferber olmasının gerektiğini düşünüyorum. Herkes üzerine düşeni yapacak. İnanıyoruz ki tarihte ilk defa Balıkesir’i sosyal demokrat belediyecilikle tanıştıracağız.

Siyaset birçok bileşeni ve farklı algoritması olan bir alan. Her an her şey olabilir. Mersin’de, Antalya’da, Ankara’da İyi Parti ile CHP arasında görüşmeler var. Vatanını, memleketini seven insanların ayrımcılık yerine bir araya gelmeleri gerektiğini düşünüyoruz. Gönül arzu eder ki; bu insanlar bir araya gelsinler ve Balıkesir’de bir fark yaratsınlar. Biz istiyoruz ki; birlik, beraberlik içerisinde, özgür irademizle belediye başkanımızı kendimiz seçelim, dayatma olmasın. Toplumun tüm kesimlerinin fikirleri alınarak bu işler yapılsın. İyi Parti olarak; İsmail Ok’un nerelere danıştığını ve Genel Merkez’in Balıkesir’de ciddi bir araştırma yapıp yapmadığını da bilmiyoruz. Saygım sonsuz, sonuç olarak demokratik siyasi bir parti ve İsmail Ok İyi Parti Milletvekili. Aynı zamanda milletvekilliği, Sayın Ahmet Akın sayesinde olmuştur. Yoksa İyi Parti’den milletvekili çıkamayacaktı. Siyasette bu tür durumlar olabiliyor. Ok’un adaylığını hoş görüyor ancak doğru bulmuyoruz.”

“Avrupa Birliği Gelişmişlik Endeksine Göre Türkiye’deki En Gelişmiş, Huzurlu Ve Refah Seviyesi En Yüksek 10 Belediye CHP’li”

“Avrupa Birliği’nin yaptırmış olduğu gelişmişlik endeksinde Türkiye’deki en gelişmiş, huzurlu ve refah içerisinde yaşadığı ilk 10 belediye ve 200 belediyenin neredeyse 60-70 tanesi  Chp. Burada; sosyal demokrat belediyecilikle yönetilen yerlerde insanların olabildiğince taleplerinin karşılandığı, hayat standartlarına karışılmadığını ve mutlu olduğunu görebiliyoruz. Nasıl ki dokuz buçuk yıldır Bandırmalılar huzur içerisinde kavgasız, gürültüsüz yaşıyorsa; Balıkesir’de de böyle olacağını umuyoruz. Önemli olan inanmak, sonra da bu uğurda çalışmaktır.”

/Ahmet Türkmen - Umut Osman Sunci

 

Etiketler :
Atakay - “Hoş Görüyoruz Ama Doğru Bulmuyoruz” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net