Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Davullu Zurnalı Toplu İş Sözleşmesi Sevinci
Davullu Zurnalı Toplu İş Sözleşmesi Sevinci
...
05-11-2018 09:12
GÜNDEM
0 Yorum
236 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Belediyesi bünyesinde bulunan İnsan Kaynakları Limited Şirketi ile DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası arasındaki toplu İş sözleşmesi davullu zurnalı törenle imzalandı.

Barış Manço Kültür Merkezinde yapılan imza törenine DİSK Eski Genel Başkanı CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Çetin Çalışkan, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Genel İş Balıkesir Şube Başkanı Hüseyin Ovalı, CHP İl Başkanı Serkan Sarı, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Sert, Ozan Onur, Sendika Başkanları ile çok sayıda işçi katıldı.

İmza töreninden önce DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Belediye Şantiyesi önünde işçilere hitap etti daha sonra da Barış Manço Kültür Merkezi’nde konuştu. CHP İzmir Milletvekili Kani Beko’da konuşma yaparak her zaman işçinin yanında yer aldığını ve mecliste de işçi haklarını savunmaya devam ettiğini söyledi.   

DİSK hariç sendikalar yandaş sendika haline geldi

İmza töreninde “Taşeron Sistemi Kölelik Sistemidir” diyerek konuşmasına başlayan Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, yerel seçimlere yönelik mesajlar da verdi. Taşeron sistemi kalkacak diye verilen sözlerin tutulmadığını söyleyen Mirza “ Taşeron sistemi şirket sistemine dönüştürüldü. Bizler belediye şirketlerinde çalışan işçilerin tamamının kadroya geçirilmesini istiyoruz. Ülkede yaşanan ekonomik krizin faturasını her zaman olduğu gibi yine çalışanlara ödetmek istiyorlar. Şirketler kapanıyor, işçiler işsiz kalıyor. DİSK’i bir kenara ayırarak söylüyorum, sendikalar yandaş sendika haline geldi. Çalışanların Milli gelirden daha fazla pay alması gerekiyor” dedi

Vatandaşların yüzde 65’i Dursun Mirza diyor

Konuşmasının son bölümünü yerel seçimlere ayıran Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza “ Bandırma Belediyesi olarak Balıkesir ilçeleri içinde en başarılı belediye Bandırma Belediyesidir. Bu konuda mütevazi olmak istemiyorum. Vaatlerimizin % 85’ini hayata geçirdik. Her zaman çalışanların yanında olduk. AK Parti döneminde belediye işçileri maaşlarını bile alamıyordu. Sürekli olarak işten atılma tehditleri vardı. Sıfır zam ile belediye işçileri çalıştırıldı. Şimdi Bandırma Belediyesinde en düşük maaş fazla mesailer hariç 2360 lira, en yüksek maaş ise 3500 lira oldu.

Ben her zaman anket çalışması yaptırıyorum. En son yaptırdığım anketlerde halkımız Bandırma Belediyesini % 71 oranında başarılı buluyor. Bize başarısız diyenlerin oranı ise sadece % 11. Yine son ankette Bandırma’yı kim yönetsin sorusuna Bandırmalılar % 65 oranında CHP ve Dursun Mirza dediler, bu da tabi ki beni dolayısıyla da bizleri memnun etmektedir” ifadesinde bulundu.

Toplu Sözleşmede sosyal haklarda da iyileştirme yapıldı

İnsan Kaynakları Limitet Şirketi ile DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesi hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Dursun Mirza “ Verilecek zam oranları çıkarılan KHK ile belirleniyor. Bunun dışında bizim zam yapma şansımız yok. İşçilerimiz enflasyon farkının üzerine % 4+4 zam alacaklar. Bandırma Belediyesi olarak sosyal haklara ağırlık vererek işçilerimize kazanım elde etmek istiyoruz. Umarım bu haklarda geri dönmez “ dedi. Ahmet Türkmen

Etiketler :
Davullu Zurnalı Toplu İş Sözleşmesi Sevinci -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net