Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Yan Ağrınız Sinsi Bir Böbrek Hastalığının Belirtisi Olabilir
Yan Ağrınız Sinsi Bir Böbrek Hastalığının Belirtisi Olabilir
...
05-11-2018 09:11
GÜNDEM
0 Yorum
216 Okunma
Haberi Yazdır

Üroloji Uzmanı Op. Dr. Onur Yıldırım, Böbrek Hastalıkları Hakkında Bilgilendirmeler Yaparak Özellikle Bazı Yan Ağrıları Hakkında Uyarılarda Bulundu.

Özel Bandırma Royal Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Onur Yıldırım, böbrek hastalıkları konusunda herkesin dikkat etmesi gereken bilgiler verdi. Böbrek hastalıklarının verdiği bazı belirtilerin tanınması ve ihmal edilmemesi gerektiğinin altını çizen Dr. Yıldırım, bazı yan ağrılarının da sinsi bir böbrek hastalığının belirtisi olabileceğini vurguladı.

Dr. Yıldırım, “İdrar ile ilgili yakınmalar, idrar yapmakta zorlanmalar ve yan ağrıları en çok gelen şikayetler. Özellikle yan ağrılarının birçok sebebi var. Yan ağrılarının bel fıtığı, kronik kas ağrıları gibi sebepleri de olabilir ama bunların arasında en önemlisi hayati organlarımızdan olan böbrek sağlığımızdır. Özellikle geçmeyen şiddetli yan ağrıları yaşıyorsak ve buna idrar yollarıyla ilgili şikayetler ekleniyorsa mutlaka böbrek hastalıkları açısından değerlendirilmeli ve doktora gidilmelidir.

Bandırma için konuşacak olursak insanların kültürel seviyesinin iyi olduğunu ve hastalıklarını çabuk tanıdıklarını söyleyebilirim. Bandırmalılar doğru adrese gelme konusunda başarılılar. Ancak böbrek hastalıklarının biraz sinsi olduğunu belirtmek isterim. Bundan bir şey çıkmaz, bel ağrısıdır diye düşündüğümüz yan ağrıları sinsi bir böbrek hastalığının belirtisi olabilir. Hemen, geçebilir ve ya geçer diye düşünüp karar vermemek gerekiyor. Eğer bu şikayet varsa mutlaka bir hekime başvurulup değerlendirilmesi yapılmalı ve tedaviye geçilmelidir,” dedi./Umut Osman Sunci-Özlem Kurt

Etiketler :
Yan Ağrınız Sinsi Bir Böbrek Hastalığının Belirtisi Olabilir -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net