Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Çanakkale Kültür Turları Devam Ediyor
Çanakkale Kültür Turları Devam Ediyor
...
03-11-2018 10:00
GÜNDEM
0 Yorum
122 Okunma
Haberi Yazdır

Dere Mahallesi Ve Paşakonak Mahallesi Sakinleriyle Çanakkale Kültür Turları Devam Ediyor.

Ülkemizin tarihi, kültürel ve doğa güzellikleriyle tanımış illerinin Bandırmalı vatandaşlar tarafından daha yakından tanınması amacıyla Bandırma Belediyesi tarafından başlatılan Kültür Turları devam ediyor.
Dünya tarihinde kahramanlık destanı olarak yerini alan Çanakkale Zaferi’nin yaşandığı toprakların daha yakından tanınması amacıyla gerçekleştirilen kültür turumuz bu hafta Dere Mahallesi ve Paşakonak Mahallesi sakinlerinden oluşan 80 kişilik grup ile birlikte gerçekleştirildi.

İlk olarak 57. Alay Şehitliği sonrasında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri dehasıyla tarihin akışının değiştiği yer olan Conk Bayırı, gerçek bir Şehitlik olan ve yaklaşık 2000 Şehidimizin yer aldığı Şahindere Şehitliği, Kahraman Seyit Onbaşının savaşın kaderini değiştirdiği Mecidiye Tabyası, yarımadanın en önemli anıtını olan Şehitlik Abidesi ziyaretleri gerçekleşti.
Tarihi topraklarda yaşanan kahramanlık hikayesinin, 2 profesyonel tur rehberi aracılığı ile tura katılan vatandaşlarla paylaşıldığı gezide duygu dolu anlar yaşandı.
Destansı Çanakkale Zaferinin yaşandığı tarihi Gelibolu Yarımadasında, Bandırma Belediyesi tarafından düzenlenen Kültür Turları yıl boyunca periyodik olarak devam edecek.

Etiketler :
Çanakkale Kültür Turları Devam Ediyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net