Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > İDO Seferleri Azaldı
İDO Seferleri Azaldı
...
11-10-2018 10:55
GÜNDEM
0 Yorum
214 Okunma
Haberi Yazdır

 

Bandırma Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kılkışlı, İDO Sefer Saatleri ile ilgili yapılan yazışma neticesinde firmadan gelen cevabi yazıyı yazılı olarak yayınladı.

 

Bandırma Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kılkışlı yaptığı açıklamada, “Bandırma – İstanbul arası sefer yapan İDO Deniz Otobüslerinin sonbahar tarifesinde Bandırma’dan sadece Pazar günü saat 18.30’da İstanbul’dan Cuma günü 07.00’de yapılacak iki seferde feribot olduğu, diğer tüm hafta içi ve hafta sonu seferlerinin deniz otobüsü ile yapılacak olduğu gözlemlenmiştir. Bandırma’da kış mevsiminin büyük bir kısmında hava koşulları sebebiyle deniz otobüsü seferleri yapılamadığından kış boyunca birçok gün sefer olmayacağı göz önünde bulundurularak ticari gereksinimlerle İstanbul’a gidip gelen üyelerimizin talepleri doğrultusunda İDO İstanbul Deniz Otobüsleri San. ve Tic. Aş.’ne feribot seferlerinin arttırılması talebiyle yazılar yazılmış, görüşmeler yapılmıştır. Talebimize verilen cevabi yazıyı bilgilerinize sunarız.”dedi.

 

İDO Sefer Saatleri ile ilgili yapılan yazışma neticesinde firmadan gelen cevap ise şu şekildedir:

“T.C.BANDIRMA TİCARET ODASI GENEL SEKRETERLİĞİ’ne

İlgili yazınızda, sonbahar dönemi için hızlı feribot seferi talepleriniz incelenmiştir.

İBB mülkiyetinde, yönetiminde hüküm ve tasarrufunda bulunan deniz toplu ulaşımında kullanılacak 27 adet iskelenin 30 yıl süreli Sınırlı Gayri Ayni Hak Tesisi/Kullanım Hakkı Tesisi Sözleşmesi kapsamında Yenikapı-Bandırma hızlı feribot hattımızda yapmış olduğumuz operasyon ile şehir içi ve dışı trafiğini azaltıcı katkı sağlamak adına tüm imkânlarımız dâhilinde hizmet vermekteyiz.

Deniz ulaşımında misafirlerimize güvenli, konforlu ve kaliteli hizmet anlayışımızla birlikte tarifelerimizi belirlerken, bir önceki senenin aynı dönemine ait tarifeli seferlerimizdeki yolcu sayıları/doluluk oranları, müşteri memnuniyeti ve beklenti araştırmaları, müşteri veri tabanındaki tüm müşteri dilek ve şikâyetlerini incelemekteyiz. Yine dönem tarifelerimiz belirlenirken ayrıca gemilerimizin bakım,
yedekleme ve planlama bilgilerini de dikkate alırız. Tüm bu verilerin özenle değerlendirilmesine istinaden tarifelerimiz oluşturulmaktadır.

Yeni dönemdeki artan yakıt maliyetleri, döviz kuru, enflasyon artışı gibi dış etkenler doğrultusunda filomuzda bulunan gemilerin optimum çalışmalarını göz önünde bulundurarak Sonbahar Tarifemiz bu doğrultuda yeniden düzenlenmiştir.

 

Bilgilerinize arz ederiz.”

Etiketler :
İDO Seferleri Azaldı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net