Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Liseler Vadisi'ndeki Problemler Acil Çözüm Bekliyor
Liseler Vadisi'ndeki Problemler Acil Çözüm Bekliyor
...
10-10-2018 10:52
GÜNDEM
0 Yorum
460 Okunma
Haberi Yazdır

EnerjiSA Fen Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Ümit Baştaş, Liseler Vadisi’nde Trafik Ve Ulaşım Sorunları Başta Olmak Üzere Bir Takım Sıkıntılar Yaşandığını Belirterek Bu Sıkıntıların Acil Çözüm Beklediğini Söyledi.

Bandırma’daki birkaç lise haricindeki bütün liseler bu sene itibariyle Liseler Vadisi’nde eğitim ve öğretim vermeye başladı. Akabinde de bir takım problemler gündeme geldi. Özellikle ulaşım ve trafik problemleri sıkça dile getirildi. Biz de sıkça dile getirilen bu problemlere kulak vererek EnerjiSA Fen Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Ümit Baştaş’tan, Liseler Vadisi’ndeki durum hakkında bilgi edindik.

Sorularımızı cevaplayan Baştaş, konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Bu bölgeye hastane ve üniversite de dahil her gün yaklaşık 15 bin insan gidip geliyor. Buraya taşınan liselerden önce bile bu bölgede bir ulaşım problemi vardı. Özellikle üniversite öğrencileri, hastaneye gelen otobüslerle okula gelmeye çalıştıklarını ve otobüslerin sabahları tıklım tıklım olduğundan şikayet ediyorlardı. Bu problem yetkililere de defalarca iletilmişti. Buraya taşınan yeni liselerle birlikte ise bu sorun artık içinden çıkılamaz bir hal aldı.

Ben okulların açıldığı ilk gün özellikle belediye otobüsü ile bölgeye gelmek istedim. Liseler Vadisi’ne gelmem 1 buçuk saati buldu ve daha ilk günden yol üzerinde bir kaza gerçekleşti. Kazanın gerçekleştiği yerde içinde bulunduğum otobüs zaten 15-20 dakika kadar hiç hareket edemedi. Daha ilk günden öğrencilerin derslere geç kaldığını da biliyorum. Mesela buraya belediye otobüsüyle gelen çocuklar da var ve burada bir durak bile yok. Şu an havalar güzel ama soğuduğunda ne olacak diye düşünüyorlar.

Bir de burada okuyan öğrencilerin yeme, içme problemi var. Bu konuda, EnerjiSa Fen Lisesi öğrencileri hariç bu bölgedeki diğer okullarda okuyan öğrenciler için büyük sıkıntılar yaşanıyor. Bu çocukların okullarında kantinleri yok ve Devlet Hastanesi’ne yöneliyorlar. Bir kısmı da telefon ederek sipariş vermeye çalışıyor. Ancak duyduğuma göre bir yemek kurumuyla anlaşılmış ve önümüzdeki hafta bu problem çözülecek. Bazı sınıflarda ise yazı tahtası olmadığına dair duyumlar aldık.

Şu an çözülmesi gereken en büyük problem ulaşım ve trafik sorunu olarak görülüyor.”/ Haber: Umut Osman Sunci – Serhat Barış

Etiketler :
Liseler Vadisi'ndeki Problemler Acil Çözüm Bekliyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net