Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > SPOR > Türker, “Bandırmamıza Bisiklet Yolları Yapılmalı”
Türker, “Bandırmamıza Bisiklet Yolları Yapılmalı”
...
10-10-2018 10:37
SPOR
0 Yorum
279 Okunma
Haberi Yazdır

Trafiğin Çok Yoğun Olduğu Bandırma Sokaklarında Özel Araç Kullanımının Azaltılması Ve Alternatif Ulaşım Sistemlerinin Özendirilmesi Adına Bisiklet Yollarına İhtiyaç Duyulmakta.

Bandırma’da son zamanlarda bisiklet kullanımındaki sayı gözle görülür bir şekilde artınca, bisiklet yollarıyla ilgili istekler de gündeme geldi. Bandırma Bisiklet Grubu (BANBİS) Olcay Türker ile konuyla ilgili konuşarak gerçekleştirdiğimiz röportajda bisiklet sürenlerin isteklerini tartıştık. Türker, bisiklet yolları da dahil olmak üzere çok sayıda projeleri olduğunu belirterek şu bilgileri paylaştı.

Türker, “Bir bisikletçinin en büyük isteği bisiklet yollarıdır. Bandırmamız bu konuda çok yetersiz. Bandırma’da sadece General Balcı Çamlığı dışında hiçbir yerde bisiklet yolu bulunmamaktadır. Bandırma Bisiklet Grubu olarak 150’ye yakın üyemizle birlikte Bandırma’da bisiklet yolu istiyoruz. Bisikletçi için en güvenli yol bisiklet yoludur. Bir şehirdeki bisiklet kültürünün en temelinde yer alan unsur bisiklet yoludur.

 Bandırma Belediyesi’nden bisiklet yolları istiyoruz. Bandırma’nın en işlek caddesi olan Kâşif Acar Caddesi yenileniyor. O caddede fark ettiğimiz bir şey var,  o yola bisiklet yolu eklenmelidir. Bizler soruyoruz , “Neden bisiklet yolu yok?”

Bir de İzmir gibi büyükşehirlerde kent karta uyarlanmış bisiklet kiralama istasyonları var. Bandırmamızda da böyle bir şey istiyoruz. Bandırma’da bisiklet kullanımı adına bütün girişimlerde bulunacağız. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın başlattığı bir proje var. Türkiye’de 3 Bin kilometre bisiklet yolu hibe edilecek. Bunu talep eden belediye ücretsiz olarak hibe desteği ile kendi şehrinde de bisiklet yolu yapabilecek.” Hbr:Serhat Barış-Umut Osman Sunci

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler :
Türker - “Bandırmamıza Bisiklet Yolları Yapılmalı” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net