Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Camiler Ve Din Hizmetine Adanmış Ömürler
Camiler Ve Din Hizmetine Adanmış Ömürler
...
08-10-2018 10:50
GÜNDEM
0 Yorum
252 Okunma
Haberi Yazdır

1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Bandırma İlçe Müftülüğü tarafından Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi konferans salonunda program gerçekleştirildi.

Balıkesir İl Müftüsü Müftü Topcan, Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın bu yılki ana temasının “Camiler ve Din Hizmetine Adanmış Ömürler” olarak belirlenmesi nedeniyle, 01-07 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda bir dizi programlarla kutlanmakta. İlk program Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi konferans Salonunda İlahiyatçı Prof. Dr. Nevzat Aşık konuk oldu. İlk olarak 100. Yıl Cami Kayyımı Rıdvan Çalık’ın, Fussilet Suresi ve Enam Surelerinden Kuran-ı Kerim Tilaveti verdi. Ardından Bandırma İlçe Müftüsü Hamdi Gevher açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Diyanet İşleri Başkanlığın hazırladığı “Din hizmetine Adamış Ömürler" adlı sine vizyon gösterimi gerçekleşti. Ardından Prof. Dr. Nevzat Aşık konuşmasını gerçekleştirdi.

Camilerimizi Dikkat Çekmek Önemini Anlatmak İstiyoruz

Bandırma İlçe Müftüsü Hamdi Gevher “ 1-7 EkimCamiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle, tertip etmiş olduğunuz programa geldiğiniz için teşekkür ederim. Bu haftayı Diyanet İşleri Başkanlığımızın belirlediği konu ile camilerimize dikkat çekmek, camilerin önemini halkımıza tekrar anlatabilmek ve bu camilerimizde cemaatimizle hayatının her karesinde olan değerli meslektaşlarım ile bu hafta ilçe müftülüğü olarak çeşitli etkinlikler yapıyoruz.  Bu haftayı dolu dolu geçirmek düşüncesiyle hepinize saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum” Dedi.

İlk Kürsüye Çıktığım Yerdir Bandırma

Prof. Dr. Nevzat Âşık, konuşmasında Bandırma da 1967-69 yıllarında Bandırma Haydar Çavuş Camiinde merkez vaizlik görevini sunduğundan bahsetti. İlk olarak kürsüye çıktığı yer olması nedeniyle öneminden söz etti./Serhat Barış-Umut Osman Sunci

Etiketler :
Camiler Ve Din Hizmetine Adanmış Ömürler -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net