Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > İsmail Saymaz’a Büyük İlgi
İsmail Saymaz’a Büyük İlgi
...
08-10-2018 10:43
GÜNDEM
0 Yorum
258 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Belediyesi 2. Kitap Günlerinde Gazeteci Araştırmacı Yazar İsmail Saymaz sevenleriyle buluştu.

Çok sayıda araştırma kitabının yazarı, basın ve gazetecilik alanında ödüllere sahip İsmail Saymaz Bandırma Kitap Günleri etkinlikleri kapsamında söyleşi düzenledi. Saymaz Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran kalabalık tarafından ilgiyle izlenirken anlattıkları karşısında birçok kez alkış yağmuruna tutuldu.

Konuşmasında Türkiye Cumhuriyeti’nin değerlerinden bahseden Saymaz, kendi hayatından örnekler vererek memleketi Rize’nin Cumhuriyet ile birlikte değer bulduğunu belirtti. Bugün Rize’de 300’ün üzerinde çay fabrikasının bulunmasının Cumhuriyet ile mümkün olduğunu ifade etti.

Saymaz, “Bugün Rize varsa Cumhuriyet sayesindedir, Rize’yi Cumhuriyet var etmiştir. Eğer Cumhuriyet olmasaydı, Ne Kayserili bir kaynakçının oğlu Abdullah ne de İstanbul’da bir işçinin oğlu Recep Cumhurbaşkanı olabilirdi,” dedi.

Erzurum’un ise Osmanlı’da da Türkiye’de de Anadolu’nun direniş hattı olarak kabul edildiğinin altını çizen Saymaz, Erzurum Kongresi’nin önemine dikkat çekti. Bir söyleşisinde de Erzurumlulara seslenerek “İzmir’de denize giriliyorsa sizin sayenizdedir,” dediğini belirtti.  Saymaz Erzurum’un Cumhuriyet şehri olduğunu vurgulayarak, “Atatürk’ün batıda padişah tarafından ölüm fermanı salındığında onu doğu da saklayanlar sizlerdiniz,” dedi.

Verdiği örneklerle izleyenlerden tam not alan Saymaz, daha sonra hayranları için kitaplarını imzaladı. /Haber: Umut Osman Sunci – Serhat Barış

 

 

 

Etiketler :
İsmail Saymaz’a Büyük İlgi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net