Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Yazar Osman Balcıgil Okurlarıyla Buluştu
Yazar Osman Balcıgil Okurlarıyla Buluştu
...
06-10-2018 10:00
GÜNDEM
0 Yorum
316 Okunma
Haberi Yazdır

Gazeteci, yazar ve televizyoncu olan Osman Balcıgil, yeni çıkarttığı iki kitabını Bandırmalı kitapseverlere tanıttı.

1-7 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen Bandırma Kitap Günleri’nin beşinci gününde, gazeteci, yazar ve televizyoncu Osman Balcıgil, Bandırmalı kitapseverlerle buluştu. Balcıgil söyleşisinde yeni çıkan 2 kitabı üzerinde konuşma gerçekleştirdi. ‘Karanlık Oda’ ve  ‘Nefesi Tutku olan Kadın Afife Jale’ adlı kitabın içeriği hakkında okuyucularına bilgilendirmelerde bulundu. Ulusal gazete, dergi ve televizyonların haber bölümlerinde muhabir, editör ve yönetici olarak uzun yıllar çalışan Balcıgil, O dönemde yaptığı araştırma, yazdığı yazı ve televizyon programlarıyla pek çok ödüle layık görüldü.

 Karanlık Oda “ 1968’li yıllara ait konuyu ele alıyor. Yaklaşık 50 yıl önce,  25 yaşındaki Deniz Gezmiş gibi düşünürlerin darağacında idam edilişini kitaba dökmeye karar verdi. Amerikan emperyalizmine karşı çıkan yolda canlarını veren kişileri konu alan “Karanlık Oda” isminde kitap yazdı.

İlk Müslüman Kadın Tiyatro oyuncusu Afife Jale mücadele dolu hayatı ve soluk kesen hayatını konu alan ‘Nefesi Tutku olan Kadın Afife Jale’ adlı kitabından bahsetti.

Geçekleşen söyleşinin ardından Balcıgil’e günün anısına Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza çiçek ve plaket takdim etti. Söyleşi sonrası da kitaplarını imzaladı.  Serhat Barış-Umut Osman Sunci

Etiketler :
Yazar Osman Balcıgil Okurlarıyla Buluştu -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net