Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > “Öfke Ve Kaygı İle Kınıyoruz!”
“Öfke Ve Kaygı İle Kınıyoruz!”
...
06-10-2018 10:00
GÜNDEM
0 Yorum
188 Okunma
Haberi Yazdır

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti lideri Meral Akşener'e tehditler savurdu.  İyi Parti Balıkesir İl Teşkilatı bu konu ile ilgili bir basın bildirisi yayınladı. Yayınladığı basın bildirinde şu ifadeler yer verdi:

“MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’yi, sosyal medya aracılığı ile, Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’i önce tehdit, ardından inanmak istemediğimiz talimatları ile, bir grup sorumsuz insanı yönlendirerek evinin önünde sloganlar, tehdit-şiddet içeren bağrışlar ve küfürler ile taciz, tehdit edilmesine neden olduğu için protesto ediyor, kınıyoruz.

Öfkeliyiz, çünkü; Türk siyasi tarihinde eşi ve benzeri görülmemiş bir sorumsuzluk ile karşı karşıyayız.

Endişeliyiz, böyle bir provakasyon kardeşi kardeşe kırdırmanın başlangıcı olabilir, aklı başında hiçbir kimsenin istemediği bir sonucu doğurabilir.

Yukarıda da ‘provakasyon’ olarak nitelendirdiğimiz bu sorumsuz ve çirkin girişim sonucu ortaya konulan kışkırtmalara asla pirim vermeyeceğiz.

Sayın Bahçeli’yi, partisinin isminde taşıdığı anlama göre davranmaya, muhalefet partisi olmanın gerektirdiği ağır başlılığa davet ediyoruz.

Sayın Bahçeli’yi, gizli-açık her türlü desteğini verdiği siyasal iktidarı Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin mevcut durumunu, içinde bulunduğu zorlu koşulları değerlendirmeye yöneltmesini; milletin huzur ve refahını sağlayacak her türlü önlemi almaya çağırmasını bekliyoruz. Çünkü, bizce asli görevi budur.

Muhalefet partisi olmanın gereğinin de bu olduğuna inanıyoruz.

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in maruz bırakıldığı bu çirkin tavrın, sekiz yiğit evladımızın topraklarımızı kanları ile suladığı gerçeğini gündemden kaldırmak ve yeni bir gündem oluşturmak amacı ile sergilendiğini düşünmek bile istemiyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, İç İşleri Bakanlığı’nın ve yetkililerinin, Adalet Bakanlığı’nın ve yetiklilerinin dün gece Sayın Meral Akşener’in evinin önünde gerçekleşen saldırıyı ivedilikle ele alıp sorumlular hakkında gerekeni yapacağına inanmak istiyor; Cumhuriyet Savcılarımızı da göreve çağırıyoruz.

Yazılı kanunlarımızda, yazılı olmayan toplumsal yaşamı düzenleyen ahlak ve töre kurallarında, insana, kadına ve bir muhalefet liderine, tehdit, şantaj, hakaret, şiddet ve taciz içeren tavırlar ile onu susturmaya çalışmak SUÇTUR. HEM DE YÜZ KIZARTICI BİR SUÇTUR.

Bekliyoruz! Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir muhalefet partisi liderinin meşru ve yasal haklarına sahip çıkmasını bekliyoruz.

Değerli basınımız aracılığı ile kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Etiketler :
“Öfke Ve Kaygı İle Kınıyoruz!” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net