Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Özel Bandırma Royal Hastanesi Çalışanları Sağlıkta Şiddeti Kınadı
Özel Bandırma Royal Hastanesi Çalışanları Sağlıkta Şiddeti Kınadı
...
05-10-2018 10:56
GÜNDEM
0 Yorum
373 Okunma
Haberi Yazdır

İstanbul’da görev yaptığı hastanede hastası tarafından öldürülen psikiyatri uzmanı Dr. Fikret Hacıosman’ın ölümü nedeniyle Özel Bandırma Royal Hastanesi tüm çalışanları saldırıyı kınadı.

Yönetim kurulu eş başkanları Dr. Gürsel Kurt ve Dr. Ercan Sevinç yaptıkları açıklamada sağlıkta şiddet yasasının biran önce hayata geçirilmesi gerektiğini kaydettiler. Fikret Hacıosman’ın hastası tarafından öldürülmesi sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarını yeniden gündeme getirdi. Özel Bandırma Royal Hastanesi doktor ve çalışanları hastane önünde bir araya gelerek Dr. Fikret Hacıosman’a yönelik saldırıyı kınamak için tüm personel siyah kurdele takarak üzüntülerini dile getirdiler. 

 Kurt “Sağlıkta Şiddetin Önlenmesine Yönelik Ciddi Caydırıcı Önlemler Alınmalıdır”

Yönetim kurulu eş başkanları Dr. Gürsel Kurt “İki gün önce İstanbul’da görevi başındayken menfur saldırıya uğrayan meslektaşımız Dr. Fikret Hacıosman’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Meslektaşımızın yakınlarına ve bütün sağlık camiasına baş sağlığı diliyorum. Üzülerek görüyoruz ki, ülkemizde sağlık çalışanlarına yönelik şiddet her geçen artarak devam etmektedir. Hastaları için her türlü riski göze alan, gece gündür demeden hiçbir mücadeleden kaçmayan sağlık çalışanlarına yönelik saldırıları şiddetle kınıyoruz. Sağlıkta şiddetin önlenmesine yönelik ciddi caydırıcı niteliği olan yasal düzenlemelerin kanun koruyucular tarafından bir an evvel hayata geçirilmesi, ayrıca özel ve kamu ayrımı yapılmaksızın tüm sağlık kuruluşlarında kolluk güçlerin kesintisiz süreyle görev yapmalarının sağlanmasını istiyoruz”.

Hayatını kaybeden Dr. Fikret Hacıosman’ın yakınlarına ve dostlarına taziye mesajını ileten hastane çalışanları, hastalarıyla ilgilenmek üzere yeniden görevlerinin başına döndü. Haber: Serhat Barış

Etiketler :
Özel Bandırma Royal Hastanesi Çalışanları Sağlıkta Şiddeti Kınadı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net