Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > 7 Cana Hayat Verdi
7 Cana Hayat Verdi
...
05-10-2018 10:50
GÜNDEM
0 Yorum
431 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde, temizlik personeli olarak çalışan 28 yaşındaki Osman Demiraslan’ın beyin ölümü gerçekleşti.

Bandırma Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde, temizlik personeli olarak çalışan Osman Demiraslan, hidrosefali hastası olduğu için rahatsızlandı, acil olarak Bandırma Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan genç, sağlık çalışanları tarafından yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Genç yaşta veda ettiği ömrü boyunca başka insanlara hayat vermesi için ailenin organ bağışına izin vermesiyle 7 cana hayat verdi.

Bursa Organ Nakil Koordinatörlüğü ile iletişime geçen Bandırma Devlet Hastanesi yetkilileri, Osman Demiraslan’ın böbrek, kalp, karaciğer, göz kornealarını Ankara ve Bursa’da organ bekleyen 7 hastaya nakil işlemini gece 03.00 sularında gerçekleştirdi.

7 Vatandaş Tekrar Sağlığına Kavuşacak

Bandırma Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Muzaffer Şenveli sabahın ilk ışıklarına kadar süren hayat operasyonunu anlattı. Şenveli, “Yoğun bakımımızda takip ettiğimiz sağlık çalışanı bir hastamızın beyin ölümü gerçekleşti. Ekibimizin yoğun çalışması sonucu ailesinin de diğer hasta vatandaşlarımıza bir sağlık kapısı olması ve yeniden hayatlarının düzene kavuşması için vefat eden hastamızın yakınları organlarını bağışladılar. O yüzden hasta yakınlarına çok teşekkür ediyoruz.  Bir özelliği de var, Vefat eden sağlık çalışanımız hayattayken eşine kendisinin bir rahatsızlığı oluşursa organlarının bağışlanması için vasiyet etmiş. Yakınları da sevdikleri bu insanın vasiyetini yerine getirmek üzere toplandı.  Şu anda Türkiye’nin farklı yerlerinde 7 vatandaşımız tekrar sağlığına kavuşacak. Şu anda 7 aile heyecanla hem üzücü hem de mutluluk verici olayı paylaşmak için heyecanla bekliyorlar. Hastamızın böbrekleri ve karaciğeri Bursa Acıbadem Hastanesi’ne, korneaları Bursa Yüksek İhtisas Hastanesi’ne, Ankara’dan gelen iki ekip ile de kalp ve akciğerleri de Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi’ne gönderildi. Organ nakilleri yapılacak ve 7 vatandaşımız önümüzdeki günlerde inşallah sağlıklı bir hayata tutunacaklar’ dedi.

Gülten “Organ çıkaran hastaneler iyi hastanelerdir”

Acıbadem Bursa Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Dr. Salih Gülten “Bir donör organizasyonu için Bandırma Devlet Hastanesi’ne geldik. Çok büyük bir emekle, uğraşla maalesef hayatı kurtulamamış bir donörümüzün organlarını almaya geldik. Burada tebrik ediyorum. Organ çıkaran hastaneler iyi hastanelerdir. Bütün emekler sarf edildikten sonra ancak donör operasyonları yapılabilir. İnşallah can olacağız hastalarımıza. Bunun için bir karaciğer, iki böbrek ve akciğer ekiplerimizce kullanılmak üzere alacağız.”dedi./Serhat Barış

Etiketler :
7 Cana Hayat Verdi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net