Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Yazar Sinan Yağmur, İnsan Olmayı Hatırlattı
Yazar Sinan Yağmur, İnsan Olmayı Hatırlattı
...
05-10-2018 10:49
GÜNDEM
0 Yorum
245 Okunma
Haberi Yazdır

Aşkın Gözyaşları serisine ve tasavvuf temalı pek çok esere imza atan Sinan Yağmur Bandırmalılarla buluştu.

1-7 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen Bandırma Kitap Günleri’nin dördüncü gününde, Tasavvuf aşığı olan ve eserlerinde de tasavvuf konular işleyen Sinan Yağmur güzel bir söyleşiyle 2. Bandırma Kitap Günleri’nde konuk oldu. Sinan Yağmur söyleşi öncesinde Yunus Emre’nin dizelerinden “Gel Gör Beni Aşk Neyleydi” şiirini okuyarak başladı.  Söyleşi de okuyuculara, okumanın önemi hakkında bilgiler verdi. Kendi hayatından verdiği örneklerle yazarlığa başlamasında rol oynayan öğretmenlerini anlatırken, öğretmenlerinin kendi hayatına nasıl yön verdiklerini söyledi.

Gönül Toprağını Kirlettiğimiz Zaman Oraya Ne Ekerseniz Ekin Yetişmez

Yağmur “İnsan dediğimiz zaman et, kemik, kılık kıyafet, marka, etiket arar hale geldik. Bir zamanlar Nasrettin Hocanın dediği gibi “Ye kürküm ye” İnsanların itibarları, bulundukları yerleri, parası konumu ile değerlendirdikleri yanlışlara düştük. İnsanı bir gönül olarak göremedik.  Hani diyor ya Pir Sultan Aptal’ımız “Gönül Gel Seninle Muhabbet Edelim, Araya Kimseyi Alma gönül, Dert bilmeyene dert anlatma sonra yarayı azdırırsın”. Bugün artık gönül arıyoruz. Gönlüne dokunan arıyoruz.  Gönlümüzü okşayacak birini arıyoruz.  Çünkü gönül dünyasını kaybettik.  Bize emanet edilecek her şeyi kirlettik. Bunları telafi edebiliriz. Yaktığımız ormanı tekrar telafi edebiliriz ancak insanı insan yapan gönül toprağını kirlettiğimiz zaman oraya ne ekerseniz ekin yetişmez”.

Geçekleşen söyleşinin ardından Yağmur’a günün anısına Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza çiçek ve plaket takdim etti. Söyleşi sonrası da yayın evinin standında kitaplarını imzaladı.  Umut Osman Sunci-Serhat Barış

Etiketler :
Yazar Sinan Yağmur - İnsan Olmayı Hatırlattı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net