Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > SPOR > BANBİS Bisiklete Gönül Verenleri Bekliyor
BANBİS Bisiklete Gönül Verenleri Bekliyor
...
05-10-2018 10:47
SPOR
0 Yorum
245 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Bisiklet Grubu Kurucu Başkanı Olcay Türker, Gerçekleştirdiğimiz Röportajda Grup Bünyesinde Yürütülen Faaliyetler Hakkında Bilgilendirmelerde Bulunarak Bandırmalı Bisikletçilere Seslendi.

Düzenlediği turlar ile adından Sıkça söz ettiren Bandırma Bisiklet Grubu bugün 200’ü aşkın üyesiyle faaliyet yürütüyor. Son Olarak gerçekleştirdikleri Kapıdağ Bisiklet Festivali İle Kapıdağ’ın tanıtımına büyük ölçüde katkıda bulunan Bandırma Bisiklet Grubu’nun çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Yaptığımız röportajda Grup hakkında bilgi edindiğimiz Bandırma Bisiklet Grubu Kurucu Başkanı Olcay Türker, Bandırma’da pedal çeviren herkese seslenerek bisiklete Gönül verenleri grupta görmekten mutluluk duyacaklarını belirtti.

Bandırma Bisiklet Grubu Kurucu Başkanı Olcay Türker “Bandırma Bisiklet Grubu kısa adıyla BANBİS 2 yıl önce kurulan, Bandırma’da çeşitli bölgelere, köylere her hafta tur düzenleyen bir gruptur. Amacımız Bandırma’da bisiklet kültürünü yerleştirmek, herkesi spora teşvik etmek ve insanların yaşadığı stresi doğada atabilmesini sağlamaktır. Bu yüzden turlar yapıyoruz, herkesi de davet ediyoruz. Bir sloganımız var bizim “Gelecek İçin Pedalla” sadece Bandırma Bisiklet Grubu’na özel. Bu slogan ile birlikte bütün Bandırma halkını spora teşvik ediyoruz.

Bizim klasikleşmiş bir Çarşamba akşamı turumuz var. Her hafta Çarşamba akşamı civar köylere, bazen Kuşcenneti köyüne, Ömerli, Doğruca, Külefli’ye yani Bandırma çevresindeki hemen hemen her köye tur düzenliyoruz. Pazartesi akşamı da bir turumuz var. Yeni gelenleri alıştırma sürüşü yapılıyor ve genelde Debleke köyüne, Doğruca köyüne pedal basıyoruz. Böylelikle yeni gelen üyelerimizi alıştırıyoruz. Şuanda yanlış hatırlamıyorsam Çarşamba akşamları turumuzun en son 89.sunu gerçekleştirdik ve Pazartesi akşamları turumuzun da 20.sini düzenledik. Bu hafta Pazartesi akşamları turumuz biraz farklılık içerdi. 44 kişiyle Doğruca köyüne pedalladık ve bizimle birlikte pedal basan 20 tane üniversite öğrencisi vardı. Üniversite öğrencileri de turlarıma katılmaya başladı. Biz çok sevinçliyiz, 2 yıl önce 2 kişiyle başladığımız grubumuz şuanda 200 ü aşkın üyesi var. Yavaş yavaş bölgemizde kültür oturmaya başlıyor.

Bölgemizde bisiklet kültürünü oluşturmak için yaptığımız etkinliklerden birisi de 2. Sini düzenlediğimiz Kapıdağ Bisiklet Festivali oldu. Geçen sene 18 farklı şehirden 100 katılımcı gelmişti. Bu sene de daha fazla, daha farklı şehirlerden gelen bisiklet sever vardı. Kapıdağ’ı 3 günde 120 km boyunca pedalladık. Kapıdağ bizim için bir nimet, keşfedilmemiş bir güzelliktir. Her manzarası, her koyu farklı bir güzellikle bizi karşılar. Çok güzel parkurları vardır. Kapıdağ’ında şelale de bulunmaktadır. Gelen misafirlerimize de tanıttık. Kyzikos, Kirazlı Manastırı’nda kamp kurarak tarihsel anlatımlar yaptık, karaoke yaptık, büyük kamp ateşimizi yaktık, sohbet muhabbet ettik ve bölgemizi tanıttık. Bu sayede hem Kapıdağ hem de Bandırma Bisiklet Grubumuz ulusal çapta tanınmış oluyor. Bu etkinliklerimize, festivalimize devam etmeyi düşünüyoruz.

Bandırma Bisiklet Grubu’nun Bandırma halkından şuanda 150 ye yakın üyesi bulunmaktadır. Üniversiteyi de kapsarsak 200 tane üyesi var. Toplamda 300’ü aşkın üyesi var. Tabi sosyal medya hesaplarımızı takip eden çok fazla üyemiz var. Bandırma Bisiklet Grubu resmi bir dernek, kurum olmadığı için resmi prosedürle üye alımı şartımız yok. Bizle birlikte en az bir defa pedal basan herkes bizim grubumuza üye olmuş oluyor. Bizim şöyle bir noktamız var, eğlenirken spor yapıyoruz. Hep birlikte herkesin geleceği için pedallamaya devam ediyoruz.”dedi.

Etiketler :
BANBİS Bisiklete Gönül Verenleri Bekliyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net