Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Onyedi Eylül Üniversitesi Buhara’ya Gidiyor
Onyedi Eylül Üniversitesi Buhara’ya Gidiyor
...
04-10-2018 11:05
GÜNDEM
0 Yorum
221 Okunma
Haberi Yazdır

Onyedi Eylül Üniversitesi Özbekistan’ın Buhara Kentinde Düzenleyeceği Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi’ne Çorum Belediyesi’nden Destek.

17-21 Ekim 2018 tarihleri arasında sosyal bilimciler için bir laboratuvar olma özelliği taşıyan Buhara’da Onyedi Eylül Üniversitesi, Buhara Üniversitesi ve Turkish Studies Dergisi işbirliğinde “3. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi” düzenleniyor.

Kongrenin amaçları arasında, Buhara ve Semerkant havzasının kültürümüzdeki ve bilimsel çalışmalarımız üzerindeki etkisini ortaya çıkarmak, kongreye katılacak olan bilim insanlarının Buhara-Semerkant’ın tarihi, kültürel ve dinî mekânlarını görmek suretiyle kendi alanlarına ilişkin yeni bakış açıları oluşturabilmelerini sağlamak, Türkiye ve Özbekistan’da görev yapan araştırmacıları bir araya getirmek bulunuyor.

Kongrenin birinci aşamasında kabul edilen bildirilerin sunumu yapılacak. İkinci aşamasında Buhara ve Semerkant’ın tarihi ve kutsal mekânları ziyaret edilecek. Üçüncü aşamada ise kongrede sunulan bildirilerin tam metinlerini, kongre ve bölge resimlerini içeren bir kitap hazırlanarak ve uluslararası indeksler tarafından taranan dergilerde özel sayı olarak hem basılı hem internet ortamında ilgililerin dikkatine sunulacak.

On Yedi Eylül Üniversitesi’ne Çorum Belediyesi Destek Olacak

Edinilen bilgiye göre Kongre Çorum Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilecek. Bu bağlamda yol masrafları, gezi tur ve konaklama giderlerinin bir kısmı Çorum Belediyesi tarafından karşılanacak./Umut Osman Sunci

 

Etiketler :
Onyedi Eylül Üniversitesi Buhara’ya Gidiyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net