Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Başkan Mirza 4,5 Yıllık İcraatları Değerlendirdi
Başkan Mirza 4,5 Yıllık İcraatları Değerlendirdi
...
02-10-2018 10:51
GÜNDEM
0 Yorum
296 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza 4,5 yılda Bandırma’ya yapılan icraatları Marmara Medya Grubuna değerlendirdi.

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, 2 adet spor tesisi yapımına başlanacağını, mahalle muhtarlarına tam destek verip muhtarlık binaları yapıldığını, 4,5 yıl içersinde 130 kilometre asfalt yol, 140 kilometre de parke yol yapıldığını ifade etti. Mirza, 1/100 Binlik planlardan sonra 1/5 Binlik planların yapılmasıyla birlikte Bandırma’nın yeni yerleşim alanı ve yatırım yerleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Bandırma’ya hizmet yapmak için göreve geldik

Mirza “Birçok hizmeti Bandırmalılara sunmuş olduk. Geçtiğimiz yıllarda Bandırma'nın eksiği olan projeleri hayata geçirdik. Günlük hizmetleri iyi yaptık, büyük projeler yaptık, kırsal mahaller dediğimiz köylerimize hizmetler götürdük. Kültür-sanat hizmetlerine kültür-sanat faaliyetlerini eksiksiz çıtayı yüksek tutarak götürdük. Sosyal yardımlarımız da hiçbir eksiğimiz yok ve önemli projelere imza attık. Bandırma'da yani kısaca örnek vermek gerekirse; Santral Kültür Merkezi'nden, Gençlik Merkezi ne kadar, Kapalı Pazar Yeri Yaşam Alanı’ndan, Kurban Satış Yeri’ne kadar, Balcı Çamlığı’ndan, Hobi Bahçeleri ne kadar, Barış Manço Kültür Merkezi işlevinin değiştirilmesinden, Güneş Enerji Santraline kadar, Atatürk Parkı'nın yenilenmesi, Hürriyet Parkı'nın yenilenmesine kadar yaptığımız 120 adet Çocuk Oyun Parkı ile birlikte köylere yaptığımız 30 milyon liranın üzerinde yatırımlarla, 8 adet Atatürk büstüyle,  4 adet Bandırma'ya kazandırdığımız yeni kafe ile, 6 adet düğün salonun ve 8 adet muhtarlık ofisleriyle beraber Bandırma’mıza önemli hizmetler yaptık. Eski belediye binamızı yeniden işlevsel hale getirerek sivil toplum örgütlerine ofisler tahsis ettik. Festivaller, Ramazan etkinlikleri gerçekleştirdik. Engelli kardeşlerimize akülü-aküsüz sandalyeler teslim ediyoruz. Sosyal yardımlar yapıyoruz, 10 ayrı dalda 1000 kursiyerimize kurslar veriyoruz. Her yıl 800 çocuğumuza yüzme öğretiyoruz. Şu ana kadar 130 kilometre asfalt yol, 140 kilometrede parke yol yaptık.

Yaptığımız hizmetler saymakla bitmez

Bandırma’ya yaptığımız hizmetler saymakla bitmez. Bunların içinde şu anda uyguladığımız projeler de var, onların üzerinde durmak istiyorum.  4 yılda Ordu Caddesi’ni yeniden yapmışız. İnönü Caddesini Işıklı kavşaktan Adnan Menderes Meydanı'na kadar olan kısmını yeniden yaptık.  Nato Caddesini sıfırdan yeniden yaptık. Hacıyusuf Mahallesi’nden Levent Mahallesine giden o ana caddeyi sıfırdan yeniden yaptık. İstiklal Caddesini, Hükümet Konağı önünü çok güzel hale getirdik.  İDO önündeki otobüs duraklarının olduğu alanı sıfırdan parkesi ile durakları ile yeniden yaptık. Mehmet Akif Ersoy Caddesini, Erdek’e giden caddemizi en az üç kere yapıldığı için sıfırdan parke döşedik.

Bandırma'nın en işlek caddesi Kâşif Acar caddesini yeniliyoruz.

Kâşif Acar Caddesi’ni yeniliyoruz.  Bandırma'nın en çok kullandığı bir caddedir.  O cadde de bir karmaşıklık vardı. Sağ tarafta otopark, yanında 2.parklar, insanlar zor gelip geçiyordu. Cadde esnaflarımızla tek tek görüşerek nasıl yapmamız gerektiğini kendilerine sorduktan sonra neredeyse tamamı araç parklaşmanın kaldırılmasını istedi. Dükkanlara mal indirip bindirmede de ceplerin yapılmasını istediler, biz de oraya 5 tane cep yapıyoruz. Tek gidişli bir cadde, yaya kaldırımlarını genişletiyoruz.  Su girmeyecek şekilde antik taşlarla ortasında yol yapacağız. Yağmur suyu kanallarını genişletiyoruz. 20 santimlik su giderlerini 50 santime çıkartıyoruz.  O caddede yaya kaldırımları geniş olacak, vatandaşlarımız ve esnafımız çok daha kolay alışveriş yapabilecekler. Tabii yapılıncaya kadar bir takım sıkıntılar çekiliyor. Onun için başta da söyledim ben, verdiğimiz sıkıntıdan dolayı özür diledik. Vatandaşlarımız bittiğinde de çok şık bir cadde olarak kullanacaklar.

Havuz yerine işlevsel bir alan yapıyoruz

Adnan Menderes meydanında biliyorsunuz bir havuzumuz var, bunun işlevsel olmadığını gördük. Vatandaşlarımızın çok da memnuniyeti yok çünkü, havuzdaki suyu tamamen açtığımızda hakim rüzgarlar da o suyu esnafların dükkanlarına götürüyor. İçin de elektrik var, ışıklandırma var, çocuklar biliyorsunuz yüzüyor ve tehlike arz ediyor. Ayrıca, yayalar o kavşağı kullanamıyorlar, karşıdan karşıya havuzun üstünden geçemeyecekleri için trafikte sorunlar yaşanıyor. Daha işlevsel hale getirmek için havuzu kapatıp üzerine peyzaj yaparak, karşıdan karşıya geçiş yolları yaparak, çiçeklik, çim alanlar yaparak ve aynı zamanda üzerine de at üstünde bir Atatürk heykeli yaparak Ayyıldız Tepe'yi gösteren heykeli planladık. Bunu 10 Kasım'a yetiştirmek istiyoruz.

Paşakent Mahallesinde parke ve asfalt çalışmalarına başlayacağız

Malta Deresi projesi çalışmaları başladı.  Şu anda toprak dolgusu yapıyoruz. Asfalt çalışmaları ve parke çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Önümüzdeki günlerde Paşakent Mahallesinde orada çok yoğun istek var. Çok fazla inşaatlar var ama toz olduğu söyleniyor vatandaşlardan oraya giriyoruz. Surların üzerine seyir terasları yapma projelerimiz hemen hemen tamamlandı.

Kapalı spor salonu projesi tamamlandı

İtfaiyenin arkasında bir açık yüzme havuzu projelendirdik. Aqua parklı bir yüzme havuzu bütün vatandaşlarımızın rahatlık kullanabileceği,  havuz başı toplantıların, düğünlerin de yapılabilecek bir şekilde onun da şu anda şartnamelerini hazırlıyoruz. Yine oraya da bir kapalı spor salonu projesi tamamlandı. Önümüzdeki günlerde hayata geçirmek için çabalıyoruz. Levent Mahallesi’nde bir yürüyüş parkuru alanı başlatmıştık bu yağmurlardan dolayı kaldı şimdi onu tekrar başlıyoruz.

 Asıl biz geleceğe hazırlanıyoruz

Bandırma'ya yeni yatırım yerleri açmak üzere hazırlanıyoruz. Bandırma'ya yeni yerleşim alanı kadar bir yerleşim alanı planlıyoruz. 1/100 binlik planlardan sonra 1/5 binlik planları Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yapıyor. Biz de 1/100’lik planları hazırlıyoruz. Yenimahalle'den Edincik’e kadar olan alanı yine bir kentsel yerleşme alanı olarak belirledik. Levent Mahallesi'nden Dutlimanı Mahallesi’ne kadar olan alanı yeni bir kentsel yerleşim alanı olarak belirledik.  Aynı şekilde Kayacık Mahallesi’nin çevresini de bu şekilde buralarda da yeni planlamalarla yeni kentleşme, modern bir kentleşmeye doğru gidiyoruz.  Bandırma'yı sağlıklı kentleşme yapmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda sanayileşmeyi de hazırlıyoruz. Gelecek vizyonumuzu da bu oluşturuyor.  Büyükşehir Yasası'na rağmen Bandırma Belediyesi örnek gösterilecek bir belediyedir. Diğer ilçe belediyeler ile kıyaslandığında, hem günlük hizmetleri yapıyoruz, hem büyük yatırımlar yapıyoruz, hem köylerimize kırsal mahallelerimize hizmet ediyoruz hem de kültür sanat etkinliklerine sosyal etkinlikleri en üst düzeyde tutuyoruz ve kendimizle de gurur duyuyoruz. Sosyal yaşamı canlı, cıvıl cıvıl yaşayan bir kent olduğumuzdan dolayı gurur duyuyoruz. Aynı zamanda Cumhuriyeti'ne, Atatürk'ün Cumhuriyete sahip çıkan bir kent olduğumuz için de gurur duyuyoruz. İnşallah bu Bandırma'nın bu kimliği, bu yapısı ilelebet devam edecektir. Ahmet Türkmen/Serhat Barış

Etiketler :
Başkan Mirza 4 - 5 Yıllık İcraatları Değerlendirdi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net