Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Liseler Vadisinde Eğitim Öğretim Başlıyor
Liseler Vadisinde Eğitim Öğretim Başlıyor
...
14-09-2018 11:08
GÜNDEM
0 Yorum
424 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Liseler Vadisinde inşaatı tamamlanan Şehit Mehmet Günenç Anadolu Lisesi ve Ali Öztaylan Anadolu İmam Hatip Lisesi 2018-2019 eğitim-öğretim yılına hazır.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan ve Şube Müdürü İhsan Parlak basın mensuplarıyla birlikte son aşamaya gelinen okullarda incelemelerde bulundular. Yerel basınla, önce Şehit Mehmet Günenç Anadolu Lisesini inceleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, yeni binanın estetik ve mimari açıdan çok güzel bir bina olduğunu ifade ederek “ Yeni binamızda Şehit Mehmet Günenç Anadolu Lisesi ve Ayyıldız Anadolu Liseleri tek bir isim ve tek çatı altında 1250 öğrencimiz ile eğitim görecekler. Akademik açıdan çok tercih edilen okulumuza talep fazla oldu. Okulda 40 derslik bulunuyor ve öğrencilerimiz 40 kişilik sınıflarda eğitimlerini sürdüreceklerdir” dedi.  

Okulda biyoloji, kimya ve fizik laboratuarlarının ayrı olarak bulunduğunu söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan” İhalenin açılmasıyla her sınıfta akıllı tahtalar olacak. Finansların sağlanması halinde okulda ilk kez sistem laboratuarları açılacak. Bu laboratuarlarda öğrenciler kotlama eğitimi alacaklar. 400 kişilik konferans salonu ile de bu konuda eksikliğimizi kapatmış oluyoruz. Bu okulumuzda 80 öğretmenimiz görev yapacaklardır” dedi.

“300 kapasiteli ortak kapalı spor salonumuz da hizmette”

Okul Müdürü Zerrin Eraydın ile beraber okulun kapalı spor salonunu inceleyen Mutlu Aslan, 300 kişilik kapasitesi ile basketbol potaları ve güzel zeminiyle salonun uzun yıllar hizmet vereceğini ifade etti. Şehit Mehmet Günenç Anadolu Lisesi ile aynı mimari de ancak daha küçük bir ölçekte inşa edilen Ali Öztaylan Anadolu İmam Hatip Lisesini okul müdürü Önder Turhan ile gezen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan “ Yeni okulumuzu tam kapasite ile dolduramadık. Bu sene toplam 200 öğrencimiz 24 derslikli okulumuzda eğitim görecekler. Yerleştirme sınavında 0.07 ile 19 Aralığında puan alan öğrencilerimiz okulumuza kayıt yaptırdılar. Okulumuzda ayrıca kız ve erkek ayrı olmak üzere 200 öğrenci kapasiteli yurdumuz bulunmaktadır” açıklamasını yaptı.

Yerel basınla beraber Bandırma Enerji Sa Fen Lisesini gezen Mutlu Aslan, yenilenen okulla ilgili olarak okul müdürü Mahmut Bakır’dan bilgiler aldı. Sabancı Vakfının büyük destekleri ile okulda yenileme çalışmalarının tamamlandığını belirten Aslan “ Fen Lisemiz en başarılı okullarımızdan biridir. Bu başarısını da üniversiteye yerleştirdiği öğrencilerle ispat ediyor. Okulumuzda 16 derslikte öğrenci eğitim görüyor. Fen Lisemizde 6 atölye, Z Kütüphane, konferans Salonu ile kapalı spor salonumuz bulunuyor. Fen Lisesinde yatılı okuyan öğrencilerimizin kaldığı yurdumuzda ise 160 öğrencimiz bulunuyor. Aynı zamanda mevcut kapalı spor salonumuzun oyun alanını da bu sene itibariyle yeniledik” dedi.

24 Bin öğrencimiz ve Bin 650 öğretmenimiz ile yeni eğitim yılına hazırız

Liseler Vadisinde toplam 2 Bin 500 öğrencinin eğitim göreceğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan “ Bandırma olarak son yıllardaki hamlelerimiz ile eğitim kurumları açısından eksiklerimizi tamamladık. Eğitimi kısıtlayacak eksiğimizin olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bandırma’da 24 bin öğrencimiz ve Bin 650 öğretmenimiz ile yeni eğitim yılına hazırız. Bu çalışmalarımızda bize büyük destek olan İlçe Kaymakamımız Günhan Yazar’a ayrıca teşekkür etmek isterim. “ ifadesinde bulundu. Ahmet Türkmen/Serhat Barış

 

Etiketler :
Liseler Vadisinde Eğitim Öğretim Başlıyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net