Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Huzurlu Dinlenme Evi
Huzurlu Dinlenme Evi
...
13-09-2018 12:56
GÜNDEM
0 Yorum
175 Okunma
Haberi Yazdır

Vali Ersin Yazıcı, Altıeylül ilçesinde yapımı devam eden 200 kişilik yeni Huzurevi inşaatını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür V. Ahmet Çakar ile üstlenici firma yetkilileri de incelemede hazır bulundu.

200 kişilik konaklama kapasitesine sahip yeni Huzurevi tamamlandığında, sahip olduğu sosyal ve kültürel imkânlar ile yaşlıların beklentilerini büyük oranda karşılayacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yaptırılan kontrollük ve denetim işlerini Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün üstlendiği Yeni Huzurevi Binası'nın 200 kişi kapasiteli olduğunu ve 15 milyon 930.000 TL'ye mal olacağını kaydeden Vali Yazıcı, firma yetkililerinden Yeni Huzurevi'nin öngörülen süreden önce ve en kaliteli şekilde tamamlanması konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesini bir kez daha ifade etti.

Modern Bir Barınma Merkezi

Balıkesir'e kazandırılan kamu yatırımlarında emeği geçenlere teşekkür eden Vali Yazıcı, sosyal devlet olmanın önemini vurguladığı açıklamasında, "Yeni Huzurevi Binamızın inşaatı tamamlandığında, yaşlılarımız her açıdan modern bir barınma merkezine kavuşacak. Huzurevi sakinlerimiz ne kadar mutlu olursa biz de devlet olarak görevimizi o kadar yapmış olmanın gururunu yaşarız. Devletimiz, yaşlı vatandaşlarımıza götürülecek hizmetlerin kalitesini ve çeşitliliğini artırmaya yönelik çalışmaları sürdürmektedir. Amacımız yaşlıları toplumdan koparmamak, uzaklaştırmamak sosyal hayatın içerisinde üretken bireyler olarak hayatlarının sonuna kadar mutlu yaşamalarını sağlamak. Bu tür sosyal hizmet binalarının ilimize kazandırılmasında, Bakanlığımız başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi

200 yataklı olarak projelendirilen ve 15 bin metrekare kapalı alanda inşa edilen ve çeşitli sosyal donatı alanlarından oluşan Huzurevi, 2019 yılının son çeyreğinde tamamlanması için çalışmalara ağırlık verilecek.

Etiketler :
Huzurlu Dinlenme Evi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net