Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Onyedi Eylül Üniversitesi’nde Kayıt Dönemi Sona Erdi
Onyedi Eylül Üniversitesi’nde Kayıt Dönemi Sona Erdi
...
12-09-2018 10:53
GÜNDEM
0 Yorum
280 Okunma
Haberi Yazdır

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre Onyedi Eylül Üniversitesi bu yıl, Türkiye'nin 7 bölge ve 81 ilinden toplam 2.465 öğrenci kazandı. Onyedi Eylül Üniversitesi’ni kazanan öğrenciler, 03-05 Eylül tarihleri arasında online olarak e-Devlet üzerinden veya 03-07 Eylül tarihleri arasında Onyedi Eylül Üniversitesi’ne gelerek kayıt işlemlerini tamamladılar. 2018 – 2019 eğitim-öğretim yılı için Onyedi Eylül Üniversitesi’ne 1.520’si online, 706’sı ise Merkez Yerleşke ve diğer yerleşkelere bizzat gelerek kayıt yaptırmak üzere toplamda 2.226 öğrenci kayıt yaptırdı. Kayıt yaptıran öğrencilerin % 68.28’i online kayıt yaptırırken, % 31.75’si ise yerleşkelerimizdeki kayıt bürolarına gelerek bizzat kayıtlarını yaptırdı.

Böylelikle, hâlihazırda Onyedi Eylül Üniversitesi’nde 2018 – 2019 eğitim-öğretim yılı itibariyletoplam uluslararası öğrenci sayısı 436, toplam lisansüstü öğrenci sayısı 479 ve toplam aktif öğrenci sayısı ise 11.475 olmuştur. Ancak, YKS Ek Kontenjan Yerleştirmeleri, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları doğrultusunda yerleşecek yeni öğrenciler, uluslararası öğrenci kayıt süresinin sonuna kadar yeni kayıt yaptıracak uluslararası öğrenciler ve yeni kayıt yaptıracak lisansüstü öğrencilerle birlikte toplam öğrenci sayısının 12.000’i aşması beklenmektedir.

Devraldığı 25 yıllık birikim ile Onyedi Eylül Üniversitesi, 2017 Yılı Üniversite Akademik Performans sıralamasında 108 devlet üniversitesi arasında 25’inci olma başarısını göstermiş ve aynı sıralamada Denizcilik Fakültesi 1’inci olmuştur. Ayrıca, Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜNİAR) tarafından gerçekleştirilen 2018 yılı Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması’na göre; “Kurumun Yönetim ve İşleyişinden Memnuniyet” sıralamasında, 109 devlet üniversitesi arasında 12. sıraya yükselmiştir. Diğer birçok alanda da yıldan yıla ilerleyişini bariz bir şekilde göstermektedir.

Tecrübeli ve dinamik akademik kadrosunun yanı sıra genç ve iletişim odaklı idari kadrosuyla da dikkatleri üzerine çeken Onyedi Eylül Üniversitesi’ne kayıt için aileleriyle birlikte gelen öğrencilerin üniversite heyecanı renkli görüntüler oluşturdu. Onyedi Eylül Üniversitesi’ne kayıt yaptıran öğrencilere; içerisinde öğrenci bilgi kitapçığı, not defteri, kalem, logo sticker, akademik takvim kartı, kitap ayracı, cepli karton dosya, iletişim kartı, rozet ve bez çantadan oluşan promosyon seti hediye edildi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Ömer Seyfettin Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Denizcilik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ile Adalet Meslek Yüksekokulu’nu kazanan öğrenciler Merkez Yerleşkesi’nde kayıtlarını yaptırırken, Bandırma Meslek Yüksekokulu, Gönen Meslek Yüksekokulu, Manyas Meslek Yüksekokulu, Erdek Meslek Yüksekokulu’nu kazanan öğrenciler ise kayıtlarını kendi yerleşkelerinde gerçekleştirdi.

Etiketler :
Onyedi Eylül Üniversitesi’nde Kayıt Dönemi Sona Erdi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net