Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Okula Uyum Haftası Başladı
Okula Uyum Haftası Başladı
...
11-09-2018 10:56
GÜNDEM
0 Yorum
353 Okunma
Haberi Yazdır

2018-2019 eğitim öğretim yılı uyum haftası kapsamında anaokulu ve birinci sınıf öğrencileri okula başlamanın heyecanını yaşıyorlar.

2018-2019 eğitim ve öğretim yılı, uyum haftası bazı sınıfların eğitimiyle başladı. 1 hafta süren uyum haftasında okula yeni başlayan anaokulu ve birinci sınıf öğrencileri, okul kaygılarını gidermek ve okul ortamına alışmak için 1 hafta öncesinden okullu oluyorlar. Türkiye’de ilk kez 2006-2007 eğitim ve öğretim yılında uygulanan uyum haftasında, ilkokul heyecanını yaşayan binlerce çocuğa, 1 hafta boyunca öğretmenleri tarafından çeşitli etkinliklerle çocuğun okulu sevdirmesi amaçlanmakta.

Bandırma’da yüzlerce çocuk, şu sıralarda ilkokula yeni başlamanın heyecanı içinde. Anneleriyle birlikte sabah saatlerinde okula gelen öğrenciler, kendilerine 4 yıl boyunca eğitim verecek öğretmenleriyle tanıştı. Anaokulu ve 1’nci sınıf düzeyinde öğrenim görecek çocuk ve ailelerin heyecanı görülmeye değerdi. Okula ilk kez başlayan bazı öğrenciler, annelerinden ayrılmak istemedi. Uyum kapsamı süresince, ilkokul öğrencileri 1 hafta boyunca 2 saat eğitim görecek.

Çocuklar öğretmenleriyle ve okul müdürüyle tanıştılar

Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Mustafa Akgül “2018-2019 eğitim öğretim yılı öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı olsun. İnşallah kazasız belasız başarılı, huzurlu bir eğitim öğretim yılı geçirmeyi temenni ediyorum.  Bakanlığımızın 2006 yılından beri uyguladığı uyum haftasını 10 Eylül 2018 tarihi itibariyle anasınıfı öğrencileri ve birinci sınıf öğrencilerimizle başlatmış olduk.  Cumhuriyet İlkokulu olarak 2018-2019 eğitim öğretim yılında 1.sınıflarda 11 şube ve toplamda 330 öğrencimiz var. Anasınıfı öğrencilerimiz 6 şubeden oluşmakta ve bunların toplamı 150 öğrencimiz bu sene eğitim öğretim görecekler. Uyum haftası 10-14 Eylül tarihleri arasında olacaktır. Bu hafta içerisinde öğrencilerimiz okul kaygılarını, okul ile olan sorunlarını, okula alışarak bu kaygılarını bertaraf etmiş olacak. En önemlisi, öğretmenlerine alışacaklar, okula nasıl gelip gideceklerini öğrenecekler. Resmi açılış olan ayın 17’nde hazır bir şekilde eğitim öğretim hayatına başlayacaklar. Aynı zamanda okulumuz ikili eğitimden tam gün eğitime geçecek. Yeni binamız eğitim öğretime hazırlanmış vaziyettedir. Bu bina, 24 derslikten oluşmakta. 1 ve 2.sınıflarımız yeni binada eğitim öğretimlerine devam edeceklerdir” dedi. Ahmet Türkmen/Serhat Barış

 

Etiketler :
Okula Uyum Haftası Başladı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net