Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Yerel Seçimlerde De İttifaka Hazırlanıyorlar
Yerel Seçimlerde De İttifaka Hazırlanıyorlar
...
10-09-2018 10:50
GÜNDEM
0 Yorum
230 Okunma
Haberi Yazdır

Cumhur İttifakı yerel seçimlerde de AK Parti MHP ittifak yolunu açmaya hazırlanıyor. Her iki parti arasında görüşmeler başladı.

24 Haziran 2018 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde AK Parti ile MHP Cumhur İttifakı yaparak seçimlere girmişti. 2019 yılı Mart ayında yapılacak yerel seçimlere de AK Parti ile MHP’nin ittifak yaparak girmesi söz konusu. MHP Bandırma İlçe Teşkilatı Başkanı Yurttaş Bakkal, bu konuda kararın her iki parti liderinin vereceğini söyledi.

Yurttaş Bakkal “ Öncelikle 24 Haziran 2018 genel seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde Adalet ve Kalkınma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi ittifakında kesin ve güzel bir sonuç elde edildi. Bunun devamında Cumhur ittifakı Devletin bekası için devam edeceğini liderlerin her ikisi de kamuoyuyla paylaştı. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan mahalli seçimlerin genelinde de bu ittifakın devam etmesi konusunda çeşitli kamuoyunda haberler çıkıyor. Kesin haberin önümüzdeki günlerde her iki liderin bu konuyu değerlendirip kamuoyuyla paylaşacakları bekleniyor. Zannedersem Eylül ayının sonlarında en kötü ihtimalle Ekim ayında TBMM’nin açılmasıyla yasama yılında başlayacak olan bu konuyla ilgili AK Parti ve MHP olarak iki partinin kamuoyuyla paylaşacağını bekliyoruz. Bu ittifakın devam etmesi gerekir. Daha güçlü olması için kesinlikle en erken 2023 yılına kadar bu ittifakın devam etmesi gerekir” dedi. Ahmet Türkmen/Serhat Barış

Etiketler :
Yerel Seçimlerde De İttifaka Hazırlanıyorlar -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net