Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Engellilere Bandırma’da Çay İçecek Yer Kalmadı
Engellilere Bandırma’da Çay İçecek Yer Kalmadı
...
10-09-2018 10:49
GÜNDEM
0 Yorum
366 Okunma
Haberi Yazdır

Daha önce sahil bandında yer alan engelli ve engelli ailelerine hizmet eden Çadır Kafe’den sonra Bandırma Ortaokulu önündeki TSD’nin çay ocağı da kapatıldı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri sabah saatlerinde Bandırma Ortaokulu önünde Türkiye Sakatlar Derneği Bandırma Şubesi tarafından işletilen çay ocağına gelerek kapısına kilit takıp mühürledi. Kapatılmasına tepki gösteren engelli vatandaşlar, oturup dinlendikleri ucuz fiyatla çay ve su içtikleri yerin kapatılmasına oldukça üzüldüklerini belirtiyorlar. Sakatlar Derneği Bandırma Şubesi başkanı Mücahit Aksakallı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’ndan bu konuda kendilerine yardımcı olmalarını istiyor.

“Engellilerimize sunduğumuz ucuz hizmet memnuniyet verici”

Büfede, çay ve su satışından başka herhangi bir şey satmadıklarını belirten Mücahit Aksakallı” bizim amacımız sakat vatandaşlarımız ve onların aile yakınlarına ucuz şekilde hizmet etmektir. Burada bir rant söz konusu değil, söz konusu olan dediğim gibi hizmet vermektir. Başka yerlerde çay 1,5-2 liradan satıldığı halde bizde 50 kuruş, o da sadece sakat ve aile yakınlarına. Dışarıdan tabiî ki müşteriler de geliyor, onlara da makul fiyatla çay hizmeti sunuyoruz. İki tane sakat vatandaşımız bir de üniversite öğrencimiz buradan üç beş kuruş kazanç sağlıyor, şimdi bu kapı da onlara kapanmış oldu” ifadesinde bulundu. Aksakallı” vergimizi ödüyoruz,  kiramızı veriyoruz, stopajımızı yatırıyoruz, esnaf odasına resmi kaydımız var kısacası tüm prosedürlerimizi yerine getiriyoruz sadece ruhsatımız yok bunun için de defalarca Balıkesir Büyükşehir Belediyesine müracaatımız oldu ama şu ana kadar bir sonuç elde edemedik. Ruhsatımızı versinler çalışmalarımıza yeniden devam edelim. Bandırma’da engelli ve engelli ailelerine hizmet eden bir yer kalmadı. Dahası; Bandırma da engellilere yaşam hakkı tanınmıyor, bizim üzüntümüzü, bizim derdimizi kimler anlayacak, kimlerle paylaşacağız bilemiyoruz” dedi.  Ahmet Türkmen/Serhat Barış  

Etiketler :
Engellilere Bandırma’da Çay İçecek Yer Kalmadı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net