Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Zift İçersinde Çırpındıkça Battı
Zift İçersinde Çırpındıkça Battı
...
10-09-2018 10:43
GÜNDEM
0 Yorum
155 Okunma
Haberi Yazdır

Kayacık Mahallesi, Eti Maden İşletmesi’nin Slam havuzu üzerine moloz dökülen alanda zift dolu çukura iki köpek düştü. İtfaiye ve sağlık ekiplerinin çalışmasıyla köpekler düştüğü çukurdan kurtarıldı.

Kayacık Mahallesi'nde daha önce moloz döküm alanı olarak kullanılan bölgede dolaşan sokak köpekleri, ağzına kadar ziftle dolu çukura düşüp mahsur kaldı. Kurtulmaya çalışırken boynuna kadar zifte batan köpekleri gören çevre sakinleri, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına haber verdi. O esnada bazı duyarlı vatandaşlar ekipler gelmeden önce köpeklere su vermeye çalıştılar. İtfaiye ve Bandırma Belediyesi Geçici Bakım Evi ekipleri, köpekleri kurtarmak için çalışma başlattı. Ekipler, ziftin üzerine koydukları taş, tahta parçalarına basarak ulaştıkları köpekleri ziftin içinden çıkarmayı başardı. Yaklaşık yarım saat süren çalışmayla kurtarılan sokak köpeklerini, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, Bandırma Belediyesi Geçici Bakım Evi personeline teslim etti. Bakım evi görevlileri, köpeklerin üzerindeki zifti gaz yağı ve mazot yardımıyla çıkartacaklarını ifade ettiler.

Moloz dökülen alana dökülen ziftin, bir kez daha böyle bir olayın tekrar yaşanmaması için yetkililerden bir an evvel ziftli alanın kaldırılmasını isteyen vatandaşlar, “bu gün köpekler başka zamanda da ne malum çocuklarımız da düşebilir. Bu duruma acil şekilde önlem alınması gerekmektedir” ifadesinde bulundular. Serhat Barış

Etiketler :
Zift İçersinde Çırpındıkça Battı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net