Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > TEKNOLOJİ > En Çok Emoji Kullanan Ülkeler Açıklandı! Bakın Türkiye Kaçıncı Sırada
En Çok Emoji Kullanan Ülkeler Açıklandı! Bakın Türkiye Kaçıncı Sırada
...
10-09-2018 10:40
TEKNOLOJİ
0 Yorum
213 Okunma
Haberi Yazdır

Medya takip ve raporlama ajansı PRNet'in son araştırması sosyal medyada gündem oldu. Sosyal medyada kendinden bahsederken emoji kullanmayı en çok seven ülkeler araştırıldı. Türkiye, listenin 14.sırasında yer aldı. En çok emoji kullanan ülke ise Hindistan...

Medya takip ve raporlama ajansı PRNet, sosyal medya kullanıcılarının kendilerini tanımlamak için en çok hangi emojiyi kullandıklarına yönelik yapılan araştırmayı inceledi.

HİNDİSTAN 1. SIRADA

Paris merkezli uygulama olan Happn verilerinden ve medya yansımalarından derlenen bilgilere göre, Türkiye emoji kullanmada 14’üncü sırada yer aldı. Uygulamanın kendi verilerine göre belirlenen listeden kendinden bahsederken emoji kullanmayı en çok seven ülke ise Hindistan olarak belirlendi. Hindistan’ı da sırasıyla Danimarka, Norveç, Şili ve Brezilya takip etti.

EN SIK KULLANILAN EMOJİ KALP

PRNet ve Ajans Press’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında konuyla ilgili yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu.

Sosyal medya ile alakalı geçtiğimiz yıl medyaya 125 bin 879 haber yansırken, bu rakam 2018 yılı içerisinde 102 bin 562 olarak belirlendi. Yine ilk 8 aylık dönemde sadece emojilerin konuşulma sayısı ise 661 olarak kayıtlara geçti.

Kullanıcıların kendilerini profillerinde tanımlamak için en sık kullandığı emoji ise “kalp olarak” tespit edildi. Kalp emojisini de tamam anlamında kullanılan el işareti takip ederken, üçüncü sıraya göz kırpan gülen yüzün yerleştiği görüldü.

ERKEKLER DAHA ÇOK KULLANIYOR

Uygulamada en çok emoji kullananlar cinsiyet bakımından incelendiğinde ise erkeklerin kendilerini tanıtırken daha çok emoji kullandığı anlaşıldı. Böylelikle bu oran erkeklerde yüzde 64,30 olurken, kadınlarda yüzde 35,7 olarak kaydedildi.

Etiketler :
En Çok Emoji Kullanan Ülkeler Açıklandı! Bakın Türkiye Kaçıncı Sırada -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net