Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Huzur Operasyonları Devam Ediyor
Huzur Operasyonları Devam Ediyor
...
08-08-2018 10:48
GÜNDEM
0 Yorum
146 Okunma
Haberi Yazdır

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı tarafından, "Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak ve Nitelikli Dolandırıcılık" suçlarını örgütlü olarak işleyen ve Karesi ilçesi Kabakdere ve Deliklitaş mahalleleri ile Edremit ilçesi Narlı mahallesinde ikamet eden; H.K., E.V., S.S., M.S., C.S., Ş.B., E.F., V.S., Ç.S., D.S., E.E., ve M.D. isimli şüphelilere ait (12) ayrı adreste  Adli makamlardan alınan arama kararına istinaden eş zamanlı olarak ev araması ve yakalama faaliyeti icra edildi.

Şüphelilere ait ev ve eklentilerde yapılan arama sonucunda; (2) adet av tüfeği, (6) adet Av Tüfeği Fişeği, (58) adet Boş Senet, (6) adet Fatura, (1) adet Tahsilat Makbuzu ve (2) adet Sevk İrsaliyesi ile bu suçlardan elde edildiği değerlendirilen 1.830 TL. para ele geçirildi.

Bugüne kadar şüphelilere yönelik icra edilen (15) ayrı operasyonel faaliyette;

Dolandırıcılık yoluyla elde edildiği değerlendirilen; 110.000 TL. değerinde (45) adet Hırdavat Malzemesi, 116.000 TL. değerinde (116) ton Arpa (üç ayrı operasyonel faaliyet sonucunda), 50.000 TL. değerinde (1) adet Yem Karma Makinesi, 37.000 TL. değerinde (2) adet Traktör Römorku (iki ayrı operasyonel faaliyet sonucunda), 25.000 TL. değerinde (1) adet İlaçlama Makinesi, 13.000 TL. değerinde (1) adet Jeneratör, 24.000 TL. değerinde  (3) adet Kalorifer Kazanı, 15.000 TL. değerinde (1) adet su Tankeri, 1.800 TL. değerinde (90) litre Zeytinyağı ve 1.050 TL. değerinde (82) adet Yonca Balyası ele geçirilmiş olup Adli makamlardan alınan talimatlar doğrultusunda belirtilen suç eşyalarına el konularak sahiplerine teslim edildi.

Ayrıca uyuşturucu madde olarak (14) adet uyuşturucu hap, (4) adet Extacy ve (10) gram Bonzai (iki ayrı operasyonel faaliyet sonucunda) ele geçirildi.

Bu olaylarla ilgili olarak H.K., E.V., S.S., M.S., C.S., Ş.B., E.F., V.S., Ç.S., D.S., E.E., ve M.D. isimli şüpheliler Adli makamların talimatıyla gözaltına alınmış olup haklarında başlatılan yasal işlemlere devam edilmekte.

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca suç ve suçlulukla mücadeleye, aralıksız olarak devam edilmekte olup, her türlü ihbar ve şikâyet titizlikle değerlendirilmektedir.

Etiketler :
Huzur Operasyonları Devam Ediyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net