Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Allah Sonumuzu Hayır Getire
Allah Sonumuzu Hayır Getire
...
04-08-2018 10:00
GÜNDEM
0 Yorum
311 Okunma
Haberi Yazdır

Dolar’ın sürekli yükselmesinin tehlikeli tırmanış olduğunu söyleyen kuyumcu Metin Ok” Allah sonumuzu hayır getire. Doların yükselmesi demek ekonomik sıkıntıyla boğuşmak demektir” ifadesinde bulundu.

Son günlerde doların yükselmesiyle ilgili görüşlerini açıklayan kuyumcu Metin Ok, Amerika Birleşik Devletlerinin Türkiye’de tutuklu bulunan ve ardından ev hapsine alınan rahip Brunson’un serbest bırakılmaması nedeniyle Türkiye’ye yaptırım kararı alınmasının etkili olacağını söyledi. Metin Ok, Türk lirası karşısında hem dolar hem de Euro’nun sürekli yükselmesi ile ilgili de “Allah sonumuzu hayır getire” dedi.

“Dövizin artışını, Türk parasının kaybedişini engelleyemedik”

Metin Ok” Uzun yıllardır vatandaşlarımızı bilgilendirmek amaçlı doğru tahminlerimizi röportajlar yaparak ulaştırıyoruz. Ne yazık ki dövizin artışını, Türk parasının değer kaybedişini engelleyemedik. İçimiz sızlıyor. Durum ne olursa olsun Rahip Brunson olsun, İster başka bir durum olsun, bunlar iç piyasaya olumsuz etki ediyor. Gerilimden nemalanmanın 81 milyona faydası ne yazık ki yok. Bugün döviz fiyatlarının artmış olması sadece gösterge tablosundaki değişikliği ifade etmiyor. Dövizin her artışında üretmeyen bir ülkede bugün örneğin 100 lira para ile markette 5 kalem mal alıyorsanız, yarın bu kalemin 4’e düşeceğinin bilinmesi lazım. Döviz artışı iyi bir şey değil, döviz artışı demek paranızın diğer para birimleri karşısında değerinin düşmesi demektir. Otomobil alıyorsunuz girdisi döviz, 80 bin liraya aldığınız bir otomobili yarın döviz artışı ile birlikte 85 bin liraya dahi alamayacaksınız” dedi.

“Dövizin yükselmesini isteyen hiçbir ferdimiz yoktur”

Ok açıklamasının devamında” son döviz artışı Rahip Brunson serbest bırakılıp, ev hapsinde tutulması ona karşılığında da Amerika Birleşik Devletleri'nin “Hayır biz onun tamamen serbest bırakılmasını istiyoruz” ifadesi bir miktar döviz miktarını arttırdı. Ardından da bir yaptırım açıklaması geldi. İlgili iki bakanın açıklamalarına bir Türk vatandaşı olarak üsluplarına karşıyım. Devletlerin dili diplomasidir. Diplomasi çerçevesi içerisinde çözebilmek için zaten biz sizleri seçtik. Her ses yükselmesinde restleşmelerle 81 milyon insanın canı yanıyor. Benzin fiyatları uçuyor, bütün hammaddelerin fiyatları uçuyor, yakın zamanda doğalgaza zam geldi, elektriğe zam geldi. Allah sonumuzu hayır etsin” ifadesinde bulundu.Ahmet Türkmen/Serhat Barış

Etiketler :
Allah Sonumuzu Hayır Getire -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net