Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Başkan Ersoy Stk Temsilcileri İle Yemekte Bir Araya Geldi
Başkan Ersoy Stk Temsilcileri İle Yemekte Bir Araya Geldi
...
04-08-2018 10:00
GÜNDEM
0 Yorum
168 Okunma
Haberi Yazdır

Havran Belediyesi tarafından organize edilen Sivil Toplum Temsilcileri ve yönetim kurulu üyelerine yönelik yemek ikramı ve istişare toplantısı Kent Müzesi Bahçesinde gerçekleşti.
İstişare toplantısı ve yemeğe Havran Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Dayı,Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Asarlı,Mehmet Yılmaz,Belediye Meclis Üyeleri,Daire Müdürleri,İlçede faaliyet gösteren Oda,Dernek,Kooperatif Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri İstanbul Havranlılar Derneği Başkanı Belkıs Öğüt  katıldı.
Yapılan Duanın ardından Başkan Emin Ersoy,açılış konuşmasında İlçede tamamlanan ve devam eden Devlet yatırımları ile birlikte Belediye yatırımlarından özet açıklamalarda bulundu.
24 Haziran Genel Seçimlerde destek olan herkese teşekkür ederim dedi.

Kurtuluş Etkinlikleri Festival Havasında Kutlanacak
Başkan Emin Ersoy,”İlçemizin Kurtuluş tarihi olan 8 Eylül'ü bu yıl Festival havasında geçeceğini belirterek toplumun her kesimine hitap edebilecek dolu dolu programlar hazırladık Pehlivan Yağlı Güreşler bu yılda yapılacak.32 Baş pehlivan katılacak” dedi.

Bal Ve Sütümüzü Marka Yapacağız 
Ersoy,”İlçemizin en önemli gelir kaynakları arasında yer alan Tarım ve Hayvancılık bu güne kadar gerekli tanıtımlar yapılmadığı için geri planda kaldı.Belediye olarak bu tür etkinliklerde İlçemizin Bal ve Süt'ünü öne çıkartacağız.
Balıkesir Arıcılar Birliği Başkanı Havranlı bu bizim için önemli avantaj Havran'da 500 arıcı aile bu işten evin rızkını kazanıyor.Havran ve Körfez coğrafi bakımından endemik bitkileri açısından çok zengin.Her türlü bal çeşidimiz ile Havran Bal konusundan diğer İlçelerin önünde.
Bereketli topraklarımızda yetişen sebze ve meyve çeşitlerimiz ile Balıkesir'i doyuran İlçeyiz.
Erik,İncir,Mandalina,Zeytin,Kara Dut aklıma ilk gelen ürünlerimiz biz bu ürünlerimizi iyi tanıtırsak güzel bir pazar oluştururuz Sivil Toplum temsilcilerimizden ricam yapılan her etkinlikte katılım sağlayın” dedi.

İrem Derici Havran'da Sahne Alacak
Ersoy,”İlçemizin Kurtuluşu’nda bir çok sanatçı ile görüştük Sibel Can'ı çok istedim maliyeti çok yüksek olduğu için vazgeçtik.Mustafa Ceceli ve Muazzez Ersoy Konusunda basında yer alan haberlerden sonra İrem Derici konusunda karar kaldık anlaşmaları yaptık” dedi.

Havran'ın Her Bir Köşesi Usta Fotoğrafçıların Deklanşör'ü İle Ölümsüzleşecek
Ersoy,”Kurtuluş etkinliklerimiz'de 1.Havran Uluslararası Fotoğraf Festivali yapılacak.Para ödüllü yarışma yapacağız.Yurt içi ve Yurt dışından yüzlerce fotoğrafçı ilçemiz ve (köylerimizde)mahallelerimizde çekimler gerçekleştirecekler.Havran tarihinin en büyük fotoğraf arşivini oluşturacağız” dedi.

Kavaklı Bölgesini Cazibe Merkezine Çevrireceğiz
Ersoy,”Kavaklı bölgesi atıl bir yerdi.Bizden önceki Belediye Başkanlarımız yaşanır hali getirmişler.Allah hepsinden razı olsun.Bizlerde bu bölgenin daha güzel olması için projeler hazırladık.Kavaklı ile Futbol sahasına yapılan yaya köprüsü ile çayın iki yakası birleşti.Yeni yapılan konutlar nüfusun bu bölgede hızla artması Kavaklı parkın yetersizliğini ortaya çıkarttı.
Büyükşehir Belediyemizin katkıları ile Kavaklı parkını komple yeniliyoruz.İhalesi yaklaşık Üç milyon tl mal olacak.Amacımız Kavaklı'yı cazibe merkezine dönüştürmek” dedi.

Arıtma Tamam Sırada Eybek Suyu Var
Ersoy,”seçimlerde verdiğimiz sözleri teker teker hayata geçiriyoruz.İlçemizde artıma olmadığı için direk olarak her türlü atıklarımız yakınımızdaki denizlere gidiyordu.
Büyükdere mahallemizdeki artıma tesisinin kapasiteni arttırarak soruna çözüm bulduk.Arıtma tesisi önümüzdeki aydan itibaren faaliyete geçecek her türlü desteği sağlayan Büyükşehir Belediyemize,Baski,İller Bankası yetkililerine teşekkür ederim” dedi.
Ersoy,”Artıma tamam sırada eybek suyu projemiz var,İhalesi yapıldı çalışmalara başlandı.Evlerimizden eybek suyu akacak” dedi.

Hemşehrilerime Sabırların'dan Dolayı Teşekkür Ederim
Ersoy,”İlçemiz'de alt ve üst yapı atağı başlattık.İlçemizin her Cadde ve Sokağın'da yıllardır ötelenen ertelenen alt yapı çalışmalarını büyük ölçüde tamamladık.Halkımız küflü mikrop saçan borulardan su içmiş.Komple yeniledik.Enerji hatlarını,yağmur hatlarını yerin altına aldık ve almaya devam ediyoruz.Bu çalışmalar esnasında bizlere engin hoşgörüsünü esirgemeyen sabırlar çalışmalarımızın bitmesini bekleyen kıymetli hemşehrilerime Teşekkür ediyorum.Bu güzel İlçe hepimizin zahmetini birlikte çektik sefasını Allah sağlık verirse birlikte süreceğiz” dedi.

Havran'daki Birlik Ve Beraberlik Örnek Gösteriliyor
ERSOY,”İlçemiz'de tüm kurum ve kuruluşlar arasında çok güzel bir uyum var.Bizim bu birlikteliğimiz bir çok İl ve İlçede örnek gösterilmekte.Birlikte hareket edersek güçlü oluruz ilçemize hizmet kazandırma noktasında elimiz kuvvetli olur” dedi.

Tarihi Konaklarımız Restore Ediliyor
ERSOY,”İlçemiz buram buram tarih kokan bir şehir.Her caddemiz'de tarihi bir bina yada yapıt görebiliyoruz.İçinde bulunduğumuz Kent Müzemizin emsali Balıkesir'de yok.Atatürk'ün bir gece konakladığı tarihi Terzizade konağının restorasyon çalışması devam ediyor.Yeni Belediye binamız Ekim aynında tamamlanacak.Mevcut Tarihi binamızı en iyi şekilde değerlendireceğiz.Kent Müzemiz ile birlikte İlçemizde üç adet Müze olacak” dedi.

Devlet Yatırımları Havran'ımızın Çehresini Değiştirdi
Ersoy,”İlçemiz'de son 15 yılda Devlet yatırımları İlçemizin çehresini değiştirdi.Yeni Devlet Hastanesi,Okullar ve diğer Devlet yatırımları ile Havran kabuğunu kırmaya başladı” dedi.
Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy,sözü Sivil Toplum Temsilcilerine verdi.Oda ve Dernek Başkanları Belediye Başkan ve ekibine teşekkür ederek “bu yıl ikinci defa Belediyemiz bizleri ağırlıyor.Başkanımız Görüşlerimize önem vermesi bizleri gururlandırıyor teşekkür ederiz” dedi.

Soğutma Sisteminin Yarısını Belediye Karşılayacak
Toplantıda söz alan Havran Sebzeciler ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Murat Hançer,Başkan Ersoy’dan kapalı pazar yerine yapılacak olan soğutma sistemi ile ilgili destek istedi.
Hançer,”Bugün Belediye Meclis Üyesi Sunullah Peker ile Akhisar İlçemize giderek Pazarcılar Odası tarafından önceden yapılan soğutma sistemini yerinde inceledik.Oda olarak bütçemiz kısıtlı Başkanımız Emin Ersoy bizlere deste verirse Kapalı Pazar yerimize bizlerde Soğutma Sistemini kazandırmak istiyoruz sözü üzerine Başkanımız Soğutma Siteminin yarısını biz karşılıyoruz” dedi.
Hançer,”Pazarcı Esnafımız adına Başkanımıza verdiği destekten dolayı teşekkür ederim” dedi.

Etiketler :
Başkan Ersoy Stk Temsilcileri İle Yemekte Bir Araya Geldi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net